Oceláři by v nové sezoně chtěli hrát znovu na předních příčkách

14.09.2022 · Adam Sušovský
Třinečtí Oceláři vstoupí domácím utkáním s Motorem v pátek do další extraligové sezony, v ní budou obhajovat tři získané tituly v řadě s novou trenérskou dvojicí. Částečnými změnami prošel i hráčský kádr, ale cíle klubu zůstávají stejné.

S cílem navázat na úspěšné roky a hokejem dál bavit fanoušky nejen ve WERK ARENĚ, ale také na stadionech soupeřů, vstupují Oceláři Třinec do nové extraligové sezony. Ta po změně trenérů a částečné obměně hráčského kádru symbolizuje začátek další etapy slezského klubu.

"Hrajeme hokej proto, že chceme vyhrávat a bavit naše fanoušky. Budeme velmi rádi, když se nám podaří bojovat o přední místa v tabulce základní části a poté i v play off," prohlásil na tiskové konferenci před začátkem sezony prezident klubu Ján Moder.

Stejně jako v minulých letech tak v Třinci nepadají slova o konkrétních cílech, ale ze slov představitelů klubu je cítit, že jejich ambice a očekávání zůstávají vysoké. "Vidíme, že mnohé mužstva hodně posilovaly. Čeká nás vyrovnaná sezona, ve které vidím minimálně šest týmů, které budou chtít hrát o titul. Já pevně věřím, že my budeme jedním z nich, ale náš cíl zůstává stejný jako v minulosti: Chceme hrát hokej, který bude atraktivní," dodal Moder.

"Chceme si udržet náš výkonnostní standard, abychom bavili fanoušky ale také byli úspěšní. Nikdy jsme na začátku sezony neřekli, že nás zajímá jen titul a nic jiného. Uvědomujeme si, že když jsme titul vyhráli třikrát v řadě, bude veřejnost zajímat, jestli se nám to povede počtvrté. Ale my půjdeme zápas od zápasu," doplnil prezidenta klubu také sportovní ředitel Jan Peterek.

Rušné léto v hráčském kádru

Oceláři po mistrovských oslavách zažili velmi náročné léto, zásadní změny na trenérských postech i aktualizaci kádru. Tým opustili obránci Tomáš Kundrátek s Davidem Musilem, nebo útočníci Ondřej a Michal Kovařčíkové, Martin Bakoš nebo David Kofroň. Zaujmout jejich místo v sestavě by měli nově příchozí beci Karlis Čukste, Jakub Jeřábek a juniorský talent Marek Ročák a útočníci Libor Hudáček, Daniel Voženílek a Alan Lyszczarczyk.

"Léto je těžké pro každého sportovního ředitele. Jako každý rok jsme zaznamenali odchody několika hráčů, jsme totiž dlouhodobě úspěšný klub a s tím souvisí fakt, že je o naše hokejisty zájem. Věřím ale, že se nám podařilo odchody nahradit a že nově příchozí splní všechna očekávání, která od nich máme," řekl Petrek.

Oceláři sezonu rozehrají už tento pátek domácím televizním duelem s Motorem České Budějovice, velmi zajímavý víkend pak zakončí v neděli na ledě Pardubic, jednoho z dalších favoritů nové sezony Tipsport extraligy. Už další víkend je na programu také úvodní regionální derby, v rámci čtvrtého kola přijedou Vítkovice do WERK ARENY. První repríza jarního finále se Spartou je na programu v polovině října v Třinci.

VSTUPENKY KUPUJTE ZDE

Na velkou výzvu se před startem sezony těší i nová trenérská dvojice Zdeněk Moták s Vladimírem Országhem. "Třinecké mužstvo má obrovský charakter, který ukázalo i v posledních dvou zápasech Champions Hockey League. I když jsme do nich nevstoupili dobře, závěry zápasů byly z naší strany super. Tým si chtěl jít za každou cenu za dobrým výsledkem, nejlépe za vítězstvím. To je super vlastnost. Aspekt, se kterým se výborně pracuje," řekl Moták novinářům.

Snaha o ofenzivněji laděný hokej

"Chtěli bychom bavit diváky útočnou hrou. Samozřejmě nemůžeme - a ani nechceme - změnit celý systém, se kterým byl Třinec v posledních letech tak úspěšný, ale trošku zofenzivnit bychom ho chtěli. Když už se bavíme o tom, že bychom chtěli bavit fanoušky, já bych chtěl, aby naše hra dělala radost i našim hráčům. Aby byli v zápasech úspěšní a chtěli vyhrávat," dodal trenér.

Na jeho slova navázal také kapitán týmu Petr Vrána, kterého se jeden z přítomných novinářů zeptal na motivaci jednotlivých hráčů do sezony po zisku tří titulů v řadě. "Nemyslím si, že by někdo seděl dole v kabině s tím, že už ligu vyhrál třikrát, tak to stačí. Jdeme do sezony se stejným nastavením jako posledně. A jestli by to někdo mezi námi hráči měl nastavené jinak, nemělo by cenu, aby v Třinci vůbec hrál," prohlásil Vrána.

Oceláři v létě odehráli čtyři přátelská utkání a čtyři zápasy v rámci základní skupiny Champions Hockey League, připsali si celkem tři vítězství. Pouze dvakrát prohráli v základní hrací době.

"Příprava splnila naše očekávání, vyzkoušeli jsme si určité varianty. Možná by nám prospělo trošku méně zranění, ale na start sezony jsme připraveni," řekl Moták před pátečním úvodním buly prvního kola nejvyšší české soutěže.