Oceláři budou hájit venkovní bodovou sérii v Mladé Boleslavi

26.11.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Základní část Tipsport extraligy se blíží ke své polovině, v neděli je na programu kolo s pořadovým číslem dvacet pět. Oceláře čeká venkovní duel, od 17:30 se představí na ledě mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény. Podaří se Slezanům odčinit poslední dva nepovedené duely a opět naplno bodovat?

BK Mladá Boleslav

Bruslaři zatím v extraligovém ročníku podávají velmi nevyrovnané výkony, výsledky se střídají jako na houpačce. Svěřenci trenéra Františka Výborného v posledních pěti kolech nepředvedli nijak oslnivý výkon, když si na konto zapsali jen jedinou výhru v Pardubicích, kterou Bruslaři navíc vybojovali v poslední dvacetiminutovce. V tabulce najdeme Středočechy na osmé příčce, na jedenáctou Olomouc Boleslavští mají náskok šesti bodů.

Bruslaři v posledním kole podali na ledě Chomutova bojovný výkon, na zisk bodů to ale nestačilo. “ Věděli jsme, že nás čeká tuhý boj, čemuž napovídalo i postavení v tabulce. U nás hrál Chomutov velmi dobře, takže jsme se na zápas připravovali. Myslím, že jsme začali slušně. Bohužel jsme na začátku druhé třetiny inkasovali hloupý gól a po vyrovnané části zápasu druhý. Do třetí třetiny jsme šli ještě aktivněji, byli jsme pohyblivější, ale bohužel jsme dali jenom jeden gól. I když jsme si v závěru vytvořili nějaké šance, soupeř si výsledek pohlídal,“ smutnil Marian Jelínek.

”Troufám si říct, že Chomutov v ničem lepší nebyl, ale dal o jeden gól víc než my. Byl to vyrovnaný zápas. Měli jsme dost šancí, ale měli jsme smůlu a soupeře podržel gólman. Ve druhé třetině mohlo být klidně skóre 4:0 pro nás, je to hokej,“ dodal k zápasu útočník Jiří Fronk. Mladoboleslavští budou v nedělním střetnutí s Oceláři chtít přerušit nepříznivou bilanci z posledních zápasů a na domácím ledě naplno bodovat.

Poslední zápas Mladé Boleslavi:
25. listopadu: Piráti Chomutov – BK Mladá Boleslav 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Vondrka (Flemming), 27. Skokan (Valach, Kämpf) – 49. Hyka (Urban, Trončinský).

Sestava Mladé Boleslavi v posledním zápase: Lukáš – Stříteský, Kučný, Trončinský, Holub, Hanzlík, Pastor – Orsava, Žejdl, Jonák – Hyka, Vampola, Lenc – Látal, Urban, Pabiška – Fronk, Musil, Klepiš.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři v posledních kolech prožívají nejméně povedené období dosavadního průběhu sezóny. Svěřenci trenérů Vladimíra Kýhose, Reného Muchy a Břetislava Kopřivy v posledních šesti kolech čtyřikrát prohráli, jen jednou ale s nulovým bodovým ziskem. Slezanům se stále daří pravidelně sbírat cenné body do tabulky, také díky tomu Oceláři zůstávají na čele extraligové tabulky. Byť jen o skóre před druhým Libercem, Bílí Tygři navíc mají zápas k dobru. V posledním kole Slezané prohráli s Hradcem Králové v prodloužení.

"Do utkání jsme vstoupili aktivněji, dali rychlou branku. Hosté ale pak otočili zápas a my dvakrát dotahovali. Ve třetí třetině jsme možná byli aktivnější, soupeř ale měl dvě obrovské šance. Z brejků ale naštěstí neskóroval. V prodloužení jsme první šanci měli my, bohužel jsme ale ani nevystřelili. Hradec pak trestal, takže mu gratuluji k vítězství,“ řekl k zápasu René Mucha.

Hráči s drakem na hrudi svého soka jasně přestříleli, Mountfield ale Ocelářům dal lekci z produktivity. Slezané tak nedokázali pošesté za sebou vyhrát nad Hradcem za tři body. „Podruhé z jsme prohráli v prodloužení, což nás strašně mrzí. Hlavně když to je doma. Hrají z obrany, čekají na brejky, my nepodali ideální výkon,“ smutnil Rostislav Marosz. Oceláři budou mít šanci napravit poslední dvě porážky na ledě Mladé Boleslavi. Podaří se týmu kapitána Zbyňka Irgla vybojovat tři body?

Poslední zápas Ocelářů:
25. listopadu: HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 3:4 prodl. (2:2, 1:1, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Petružálek (Špirko), 19. Marosz (Hrabal, Hrňa), 38. Marosz (Martin Růžička, Dravecký) – 12. Červený (Bednář, Gregorc), 17. Džerinš (Červený, Šimánek), 31. Köhler (Newton, Rybár), 62. Kukumberg (Gregorc, Bednář).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Roth, L. Doudera, Hrabal, M. Doudera, Nosek, Bartko – Petružálek (A), Špirko, Hrňa – Dravecký, Marosz, Martin Růžička – Rákos, Kreps, Irgl (C) – Adamský (A), Polanský, J. Sýkora – Kane.

Poslední vzájemný zápas

Oceláři ve dvanáctém kole na svém ledě hostili třetí Mladou Boleslav. Vyrovnaný duel dospěl do samostatných nájezdů, WERK ARENA viděla celkem deset sérií. O druhém bodu pro Oceláře přesnou trefou rozhodl Zbyněk Irgl. Další branky Ocelářů vsítili Jakub Petružálek, Rostislav Marosz a Daniel Rákos.

14. října 2016: HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 4:3 sn. (0:0, 2:2, 1:1 – 0:0).
Branky a nahrávky: 423. Petružálek (Dravecký, Roth), 24. Rákos (Kreps, Dravecký), 42. Marosz (Petružálek, Martin Růžička), rozh. nájezd Irgl – 29. Pospíšil (Trončinský, Látal), 33. Lenc (Vampola, Látal), 50. Lenc (Trončinský, Hyka).

Aktuální série: 2 prohry
Lídr kanadského bodování: Tomáš Hyka 19 (8+11)
Nejlepší střelec: Tomáš Hyka 8
Nejlepší nahrávač: Tomáš Hyka 11
Nejproduktivnější obránce: Marek Trončinský 10 (1+9)
Zblokované střely: Jan Hanzlík 40
Brankáři: Jan Lukáš, 24 zápasů – 11 výher, 13 proher, úsp. 92,17 %, prům. 2,60 g/z, 0 SO
Tuomas Tarkki, 4 zápasy – 1 výhra, 3 prohry, úsp. 81,13 %, prům. 5,66 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Jiří Kučný, Marek Trončinský, Jakub Klepiš, Jakub Orsava, Tomáš Pospíšil, Lukáš Žejdl

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 1.
Bilance: 24 zápasů, 13-3-6-2, skóre 83:45, 51 bodů
Bilance venku: 11 zápasů, 6-1-4-0, skóre 34:20, 24 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 4 výhry – 6 proher (4 v prodl.), skóre 32:24, 16 bodů
Lídr kanadského bodování: Rostislav Marosz 21 (11+10)
Nejlepší střelec: Rostislav Marosz 11
Nejlepší nahrávač: Jakub Petružálek 12
Nejproduktivnější obránce: Tomáš Linhart 12 (3+9)
Zblokované střely: Josef Hrabal, Milan Doudera oba 29
Brankáři: Šimon Hrubec, 20 zápasů – 14 výher, 6 proher, úsp. 94,22 %, prům. 1,62 g/z, 6 SO
Peter Hamerlík, 4 zápasy – 2 výhry, 2 prohry, úsp. 93,04 %, prům. 1,88 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: nikdo

Trestná střílení a nájezdy

Bilance trestných střílení – hráč v poli: Rostislav Marosz 100 % (1 gól z 1)
Bilance trestných střílení – brankář: dosud nebylo nařízeno trestné střílení pro soupeře
Bilance nájezdů – hráč v poli: Ján Sýkora 50 % (1 proměněný ze 2)
Bilance nájezdů – brankář: Šimon Hrubec 67 % (12 chycených z 18)