Oceláři absolvovali soustředění v Tatrách

17.06.2022 · Redakce
Třinečtí hráči za sebou mají čtvrtý týden letní přípravy. Téměř kompletní tým Ocelářů se sešel na Mikulášské chatě a v Nízkých Tatrách dostal pořádně zabrat.

Kondiční soustředění na Slovensku odstartovalo pondělním výběhem okolo Vrbického plesa. A k největšímu přirozenému jezeru v Nízkých Tatrách se Oceláři vrátili i po snídani a v rámci dopoledního tréninku několikrát zdolali dračí dráhu, která obsahovala například cvičení s expandéry nebo medicinbaly. Koukněte na video.

Zatímco dopoledne se trénovalo venku, odpolední fáze se vzhledem k rychle horšícímu počasí uskutečnila zhruba ve dvacet kilometrů vzdálené Závažné Porubě, kam hráče přepravil klubový autobus. Tělocvična školy se už předem pod rukami kondičního trenéra Marka Gryce a kustodů proměnila v posilovnu, kde Oceláři absolvovali druhý náročný trénink dne.

Úterý Oceláři odstartovali tradičním výšlapem na Chopok. Hráči byli rozděleni do skupin a postupně vyráželi zdolat třetí nejvyšší horu Nízkých Tater. Odměny v podobě dechberoucího výhledu se ale hráči bohužel nedočkali. "Výšlap byl letos zpestřený tím, že jsme nešli jenom nahoru a dolů, ale měli jsme takový okruh, který vycházel na cca 12 kilometrů. Byl fakt dlouhý a náročný byl potom i sestup dolů. Škoda, že nevyšlo lepší počasí, aby byl lepší výhled, takže by si to člověk určitě víc užíval," komentoval výstup útočník Erik Hrňa.

Ve čtyři hodiny odpoledne už se Oceláři hlásili na další tréninkové fázi, která se uskutečnila na venkovním hřišti kousek pod Mikulášskou chatou. A zatímco při výšlapu na Chopok dostaly zabrat zejména nohy, druhá část byla zaměřena hlavně na horní polovinu těla. V akci byla i část hokejky, na kterou bylo šňůrou přivázáno závaží a úkolem hráčů bylo namotat ho na hůl a zase zpátky.

Středeční den začali Oceláři znovu v Závažné Porubě, vnitřní posilovnu ale tentokrát nahradilo venkovní hřiště. Během tréninku vznikla i tato fotka, na které můžete vidět zástupce hned dvou třineckých generací, sedmatřicetiletého kapitána Petra Vránu a o dvacet let mladšího obránce Marka Ročáka.

Následoval krátký fotbalový zápas a po něm další přesun, tentokrát do areálu vodních sportů v Liptovském Mikuláši, kde si hráči v rámci teambuildingu vyzkoušeli rafting. A taky teplotu vody v kanále. "Asi chtěli, ať si to trochu vyzkoušíme, jak se překlopíme. Takže nás tam navedli do toho jezu nebo splavu a vždycky nás to otočilo. Někteří to schytali míň, někteří víc a někdo se pak z toho nemohl dostat, takže byla sranda," pochvaloval si týmovou akci obránce Marian Adámek.

Předposlední den soustředění odstartovali Oceláři druhým ranním výběhem okolo Vrbického plesa a pak se znovu přesunuli do venkovní posilovny. Po tréninku a úklidu všeho náčiní si hráči rozebrali hole a odstartoval napínavý florbalový zápas. V tom se nejprve do výrazného náskoku dostal tým vedený kapitánem Petrem Vránou, družstvo okolo Tomáše Marcinka nebo Vladimíra Draveckého ale dokázalo urputnou bitvu ještě pořádně zamotat. Záběry z tréninku si můžete prohlédnout v dalším přiloženém videu.

Odpoledne se hráči nejprve rozcvičili a rozběhali a poklusem se pak vydali na nedalekou sjezdovku. K dalšímu běhu. A přestože byl pro Oceláře každý další výběh po sjezdovce náročnější a náročnější, před pomyslnou cílovou páskou to nezabalil ani jeden z dračích bojovníků.

V pátek dopoledne ještě hráči absolvovali poslední kruhový trénink a po něm se rozjeli do svých domovů, kde se vrátí k individuální přípravě na nadcházející sezonu. "Je plno hráčů, kteří pracují se svými kondičními trenéry x let, mají to nějak nastavené. Takže je pro ně dobré, že si jedou furt to svoje a přesně ví, co potřebují. V tomhle je to pro ty hráče určitě lepší, že můžou pracovat jenom s tím kondičákem a on se jim může věnovat víc, než když má na zádech třicet hráčů. Za mě je tohle určitě lepší varianta. I vlastně já, když bydlím v Třinci, tak sice trénuju normálně s klukama, ale schází se nás tam asi sedm a ještě máme časy rozepsané po půl hodině. Takže chodíme po dvou a kondiční trenér se nám může věnovat úplně naplno a hlídat nás ve všech fázích cviků, abychom je dělali fakt správně a to si myslím, že je velký přínos."

Fotogalerii z kondičního soustředění v Nízkých Tatrách najdete ZDE

Dnes v 18:00 | Jun.