Oceláře posílí útočník Wojtek Wolski!

31.12.2019 · Martin Stebel, Michal Samiec
Oceláři zvyšují konkurenci v ofenzivních řadách, do kádru aktuálních mistrů přichází třiatřicetiletý rodák z polského Zabrze WOJTEK WOLSKI. Důrazný útočník zahájil aktuální sezonu v dresu čínského Kunlunu a naposledy byl jeho působištěm švýcarský tým Ambrì-Piotta, jehož barvy oblékal na Spenglerově poháru v Davosu.

Wolski pochází z Polska, ale v mladém věku se přesunul do Kanady. Rodiče emigrovali z Polska v roce 1988 a usadili se v Torontu. Jako velký talent si jej v roce 2004 vybral klub Colorado Avalanche v 1. kole draftu (číslo 21. celkově). V NHL debutoval v sezoně 2005/06. Celkem v NHL nastupoval 8 sezon a vystřídal 5 klubů – postupně Colorado Avalanche, Phoenix Coyotes, New York Rangers, Florida Panthers a Washington Capitals. Wolski v NHL odehrál 451 zápasů a nasbíral 267 kanadských bodů (99+168). Dalších 29 utkání s bilancí 17 bodů (8+9) přidal v play-off, kam se podíval se všemi kluby, v nichž působil, s výjimkou Washingtonu.

Od sezony 2013/14 hrál v KHL, kde postupně oblékl dresy Nižného Novgorodu, Magnitogorsku a Kunlunu. Nastupoval také v reprezentaci, hrál za Kanadu na Memoriálu Ivana Hlinky v roce 2003 v kanadském národním týmu do 18 let. V ročníku 2017/18 nastupoval v seniorské reprezentaci Kanady, sezonu završil na olympijských hrách v Pchjongčchangu, kde pomohl Kanadě k bronzovým medailím.

Wojtku, vítej u Ocelářů. Kdy ses poprvé dozvěděl o nabídce z Třince?

O možnosti jít hrát do Třince jsme se s klubem bavili přibližně měsíc, ta nabídka mě zaujala. Definitivně jsme se dohodli během Spengler Cupu, kdy se nám podařilo domluvit poslední detaily vzájemné spolupráce.

Jaká jsou od nového angažmá očekávání?

Chci hlavně vyhrávat. Už v minulé sezoně měl Třinec výborný tým, je mistrem Česka, viděl jsem teď Oceláře na Spengler Cupu, kde hráli skvěle. Je to tým, který chce vyhrávat, má vysoké ambice. Vnímám to jako příležitost a jsem rád, že budu součásti takové organizace.

Třinec leží nedaleko polských hranic, na zápasy Ocelářů jezdí mnoho polských fanoušků. Víš o tom?

To je moc příjemné. Narodil jsem se zhruba hodinku cesty z Třince. Teď se naskytne možnost, že mě může vidět také rodina. Budu hrát pro polské, ale i české fanoušky. Těším se.

V Třinci už šestou sezonu působí další polský útočník Aron Chmielewski. Znali jste se?

Abych řekl pravdu, poprvé jsme se setkali právě tady, včera nás při vzájemné debatě odchytili reportéři. Bude to hodně zajímavé, zahrát si v jednom týmu s dalším krajanem mimo Polsko.

V Polsku jsi žil jen tři roky, potom už v Kanadě. Předpokládám, že rodný jazyk jsi přesto nezapomněl...

Tak, mówię po polsku (usmívá se). Raději bych se ale držel angličtiny, je to pro mě snadnější. Cítím se v anglické konverzaci přece jen trochu jistější.

Na klubovém webu tedy u tvého profilu máme vložit kanadskou či polskou vlaječku?

Klidně tam může být polská vlaječka (usmívá se).

Sportovní ředitel Jan Peterek na téma Wojtka Wolského:

"Jsem rád, že se nám podařilo získat takovou posilu, věřím, že nám svými výkony pomůže. Jedná se o velkého, silného a technicky vybaveného hráče s dobrou střelou. Potřebujeme zvýšit konkurenci v útoku a věřím, že Wojtek u nás ukáže své kvality. Doufám, že také polští fanoušci budou zvědaví na svého slavného rodáka!"

HC Motor České Budějovice