Oceláře posílí Vrána, Bukarts jde hostovat do Sparty

24.01.2019 · Klub
Výměna dvou elitních útočníků okořenila pouhý týden před uzávěrkou přestupů hokejovou Tipsport extraligu. K Ocelářům přichází z pražské Sparty Petr Vrána, opačným směrem míří Roberts Bukarts. V obou případech jde o hostování do konce sezony.

Výměna dvou slavných jmen, ale také logický krok. I tak se dá zhodnotit nejnovější transfer mezi oběma kluby. Petr Vrána nesplňoval představy vedení pražského klubu a Roberts Bukarts se pro změnu do těchto chvil neprosazoval střelecky, tak jak by si sám představoval, když ve třiatřiceti extraligových utkáních zaznamenal za Třinec 5 branek.

„Pomalu se blíží konec přestupového období a všechny týmy se snaží optimalizovat své sestavy. Robertsovi se zatím u nás nedařilo podle představ a Sparta o něho projevila před časem zájem. Hodně o něj stáli, jenže my víme, jak vysoké kvality Roberts má, proto jsme požadovali adekvátní náhradu. Petr Vrána byl naší první volbou, jsou to typologicky podobní hráči, oba dva jsou kreativní a věříme, že tato výměna, na které se pracovalo delší čas, pomůže oběma klubům,“ poodhaluje zákulisí transferu sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

Třiatřicetiletý Vrána odehrál v týmu z hlavního města během necelých tří sezon 144 utkání s bilancí 103 kanadských bodů (39+64). Jeho největším úspěchem se Spartou je účast ve finále Champions Hockey League ze sezóny 2016-17, kde Pražané padli v prodloužení na ledě Frölundy. V roce 2003 byl draftován ve druhém kole jako číslo 42 týmem New Jersey Devils, za který odehrál 16 utkání a vstřelil jeden gól. Po skončení své zámořské mise se vrátil do Česka, kde zvolil dres Vítkovic, se kterými v následujících dvou sezónách došel vždy do extraligového finále. Následoval přesun do Kontinentální hokejové ligy, kde odehrál pět sezón – postupně v Chabarovsku, Lvu Praha, kde na jaře 2014 slavil největší úspěch týmu, a sice účast ve finále bojů o Gagarinův pohár, poté působil ještě v Mytišči a Kazani, kde vybojoval další stříbro do své medailové sbírky. Ročník 2015-16 strávil ve švédském Brynäs, kde ovšem odehrál pouze 26 utkání. V roce 2017 zvolil pro restart kariéry návrat do Sparty, kde poslední dva roky působil dokonce jako kapitán.

„Po tom posledním článku v novinách jsem začal přemýšlet, jestli nebude lepší pro obě strany, když odejdu. A toto je výsledek. Přiznám se, že jsem rád, že jsem v Třinci. Je to pro mě v podstatě nová zkušenost, protože v celé své kariéře jsem v rozběhnuté sezoně přestupoval do jiného klubu jen jednou v životě. Těším se hodně, protože Oceláři jsou kvalitním klubem s veškerým zázemím, tým je ohromně zkušený, znám i pár lidí v kabině a je to velká výzva. Chtěl bych tady odvést co nejlepší práci, podávat výkony, které pomůžou týmu, aby všichni byli spokojení,“ vysvětluje nejnovější posila Ocelářů, která má zkušenosti také z národního týmu, se kterým se představila na mistrovství světa v roce 2013 a 2017. Celkově odehrál Vrána v reprezentačním dresu 41 utkání a vstřelil 7 branek. Za Oceláře by měl premiérově nastoupit v domácím utkání proti Mladé Boleslavi, které začíná ve WERK ARENĚ v neděli 27. ledna od 15 hodin.