Oceláře čeká těžká prověrka, do Werk arény zavítá Slavia Praha

05.10.2013 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Po vítězném duelu na ledě Kladna se Třinečtí Oceláři vracejí do svého hájemství. V rámci desátého kola Tipsport extraligy na svém ledě přivítají pražskou Slavii. Utkání začíná v neděli od tradičních sedmnácti hodin. Nenechte si jej ujít!

Sponzorem nedělního utkání se Slavií Praha je společnost Autel Montáže, s. r. o.

Tipsport extraliga nabrala na pořádném tempu. V zítřejším podvečeru se odehraje kompletní desáté kolo, pak bude následovat týdenní pauza. Třinečtí Oceláři se v neděli představí mezi vlastními mantinely, Na Lesni přivítají aktuálního lídra tabulky, Slavii Praha. Utkání startuje od tradičních sedmnácti hodin, přijďte Oceláře podpořit v boji za dalšími třemi body!

HC Slavia Praha

Slávisté v loňském ročníku dokráčeli do semifinále play-off, tam jim stopku vystavil pozdější mistr z Plzně. Týmu z vysočanské O2 arény se daří potvrzovat dobrou formu i na startu letošního ročníku. Kouč Růžička, který při své práci dává přednost mladým hráčům, dokázal svůj mladý kádr vhodně doplnit o zkušené hráče, kterými jsou například Jaroslav Bednář či Petr Kadlec. V bráně pak jistotu Slavii dodává spolehlivý Dominik Furch, který letos vychytal již dvě čistá konta a úspěšnost zásahů drží nad 95%.

Slavia vletěla do jednadvacátého ročníku české nejvyšší soutěže po hlavě, dlouho nenašla přemožitele. To se v posledním kole povedlo až Plzni, která z Prahy odvezla tři body za výhru 2:0. Jinak ale hráči z hlavního města dominují nad svými soupeři a se ziskem devatenácti bodů vedou tabulku u bod před městským rivalem Spartou. Potvrdit svou dobrou formu budou sešívaní chtít i v nadcházejícím duelu v Třinci.

Poslední zápas Slavie Praha:

4. října: HC Slavia Praha – HC Škoda Plzeň 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Kratěna (Pletka), 39. Duda (Vlasák, Jiří Hanzlík).

Sestava Slavie Praha v posledním zápase: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Valach, Wharton - Bednář, Jelínek, Poletín - Žejdl, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, Klhůfek, Krenželok - Stránský, Skokan, T. Doležal.

Slávisté se vyhřívají na čele tabulky, až v devátém kolem poprvé prohráli v normální hrací době. Velkou zásluhu na tom má i výborná forma Dominika Furcha, jehož úspěšnost zákroků je vyšší než 94 procent.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři se po horším vstupu do sezóny herně zvedli a v posledních třech zápasech dokázali zvítězit. Po výhře v Litvínově a doma s Karlovými Vary odvezli Slezané tři body i z ledu kladenských Rytířů. Tři body vystřelil Třinci Martin Adamský a to necelé dvě minuty před koncem utkání. Zlepšený bodový přísun vyhoupl tým Jiřího Kalouse a Pavla Marka na šestou příčku tabulky, bod za třetími Pardubicemi.

V nadcházejícím kole ale Slezany nečeká vůbec jednoduchý soupeř. Do Werk arény zavítá aktuální lídr Slavia Praha. Do karet Ocelářům může hrát statistika loňských zápasů, kdy se ve třech případech ze zisku bodů radovali právě hráči s dráčkem na prsou.

Třinečtí půjdou do utkání v nekompletním složení. Trenéři Kalous s Markem budou postrádat dlouhodobě zraněné Petera Hamerlíka s Jakubem Orsavou, otazník pak visí nad startem matadora Jana Peterka, o jehož případném zapojení se do zápasu se rozhodně před utkáním.

Poslední zápas Ocelářů:

4. října: Rytíři Kladno – HC Oceláři Třinec 4:5 (1:2, 3:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Havlíček (Dalecký), 26. Patera (Tenkrát), 29. Tenkrát (Patera, Eberle), 36. Rudovský (S. Treille, Dragoun) - 2. Zagrapan (Rákos, Krejčí), 9. Bonk (Hrabal), 27. Polanský (Adamský, Gorškov), 56. Zagrapan (Krejčí, Rufer), 59. Adamský (Linhart).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec - Hrabal, Zíb, Roth, Linhart, Krejčí, Kania, Lojek, Foltýn - Martin Růžička, Bonk, Varaďa - Gorškov, Polanský, Adamský - Rákos, Marek Růžička, Rufer - Ostřížek, Zagrapan, Matuš.

Ve střelce se v začátku ročníku 2013/2014 převtělil Marek Zagrapan. Útočník, jehož start v této sezóně zbrzdilo poměrně vážné zranění oka, vstřelil v posledních dvou zápasech tři góly a je spolu s Bonkem a Polanským druhý nejlepší snajpr Ocelářů.

Poslední vzájemný zápas

Poslední střetnutí mezi Slavií a Třincem bylo pro Oceláře velmi důležité. Slezané na konci února v 51. kole vyhráli v Praze 3:1 a jednalo se o první vítězství po čtyřech porážkách. Třinečtí díky gólům Varadi, Růžičky a Polanského udělali důležitý krok k uhájení čtvrtého místa po základní části.

24. února: HC Slavia Praha – HC Oceláři Třinec 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 49. Poletín (Holub) - 10. Varaďa (Bonk), 39. Růžička (Bonk, Varaďa), 50. Polanský.

O zápase

Hrací den: 10. kolo základní části Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 6. října 2013, 17:00
Místo utkání: Werk aréna, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.cz
Videopřenos: tvtipsport.cz

Statistické okénko – HC Slavia Praha

Umístění v tabulce: 1.
Bilance: 9 zápasů, 4-3-1-1, skóre 24:14, 19 bodů
Bilance venku: 4 zápasy, 2-1-1-0, skóre 12:9, 9 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 7 výher (3 v prodl.) – 3 prohry (1 v prodl.), skóre 26:18, 19 bodů (i s loňskou sezónou)
Aktuální série: 2 prohry
Lídr kanadského bodování: Jaroslav Bednář 12 (7+5)
Nejlepší střelec: Jaroslav Bednář 7
Nejlepší nahrávač: Jaroslav Bednář 5
Nejproduktivnější obránce: Petr Kadlec 5 (1+4)
Nejtrestanější hráč: Vladimír Růžička 22
Nejlepší v +/-: Petr Kadlec +5
Vítězné góly: Jaroslav Bednář, Petr Jelínek oba 2
Góly v přesilovce: Jaroslav Bednář, Petr Jelínek oba 2
Nejvíce střel na branku: Jaroslav Bednář 30
Nejlepší úspěšnost střelby: Dávid Skokan 22,22 %
Nejvíce času na ledě – průměr: Petr Kadlec 23:22
Brankář: Dominik Furch, 9 zápasů, úsp. 94,54 %, prům. 1,40 g/z, 2 SO
Hrál v drese soupeře: nikdo.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 6.
Bilance: 9 zápasů, 5-0-1-3, skóre 28:28, 16 bodů
Bilance doma: 4 zápasy, 3-0-0-1, skóre 13:9, 9 bodů