Oceláře čeká generálka před extraligou, do Werk arény zavítá Olomouc

04.09.2013 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Přípravná fáze se chýlí ke konci, všichni již netrpělivě očekávají začátek nového ročníků Tipsport extraligy. Ten otevře své brány 13.9., do té doby ještě Slezané musejí odehrát jeden přípravný duel. Hráče s dráčkem na prsou čeká prvoligový soupeř z Olomouce, utkání začíná ve Werk aréně od čtvrtečních sedmnácti hodin.

Závěrečný duel přípravy je tady! Slezané naposledy odehrají nesoutěžní duel před novou sezónou Tipsport extraligy. V generálce na další ročník české nejvyšší soutěže mezi svými mantinely přivítají Moru Olomouc. Utkání začíná od sedmnácti hodin, třinecký dres v tomto zápase oblékne také navrátilec Martin Růžička.

Dosavadní výsledky Ocelářů

Oceláři v dosavadním průběhu přípravy sehráli celkem devět utkání. V šesti případech se po závěrečném hvizdu radoval tým Jiřího Kalouse, třikrát vyhrál soupeř. Třinečtí si nejprve poradili s regionálním soupeřem z Havířova, pak dvakrát zdolali slovenského vicemistra z Košic. Poté se Slezané postavili dvěma extraligovým soupeřům – Vítkovicím (4:1) a Zlínu (6:1). V minulém týdnu se hráči s dráčkem na prsou představili na jekatěrinsburském turnaji „Kamenný kvítek“. Oceláři nejprve podlehli Novosibirsku, pak i domácímu Jekatěrinburgu. Teprve ve třetím klání se radoval Třinec, když porazil Nižnij Tagil. Celek z ruské VHL ale Ocelářům porážku oplatil hned v dalším duelu o umístění, tým Jiřího Kalouse tak nakonec bral čtvrtou příčku.

Přípravné zápasy Ocelářů:
1. srpna: Havířov – Třinec 3:4
6. srpna: Třinec – Košice 4:3
8. srpna: Třinec – Košice 7:2
15. srpna: Třinec – Vítkovice 4:1
20. srpna: Třinec – Zlín 6:1
28. srpna: Novosibirsk – Třinec 5:1
29. srpna: Jekatěrinburg – Třinec 3:1
30. srpna: Nižnij Tagil – Třinec 2:5
31. srpna: Nižnij Tagil – Třinec 4:1

V Rusku se Ocelářům moc nedařilo. Bez několika hráčů základní sestavy (Bonk, Orsava, Zagrapan) prohráli tři ze čtyř utkání. Hodně prostoru dostal David Ostřížek (na snímku). Hrál každý zápas (s Ruferem a Matušem, resp. Markem Růžičkou) a jednou se gólově prosadil – proti Nižnému Tagilu.

HC Olomouc

Olomoucká Mora je tradičním účastníkem druhé české nejvyšší soutěže. Výsledky Hanáků se ale postupně zlepšují, loni si Olomoučtí vybojovali účast v rozšířené baráži o extraligu. úvod do baráže se kohoutům sice povedl, pak ale přišla série nezdarů a tým Petra Fialy zůstal v první lize.

Ihned po skončení loňské sezóny kádr Olomouce opustila hned pětice hráčů. Brankář Kašík, obránci Kříž s Valentou a forward Hampl. Později se k odchozím z klubu přidal i další gólman Lukáš, beci Nedbálek s Lhotským a útočník Ministr. Do kádru Mory naopak zamířil liberecký gólman Vošvrda, třineckým příznivcům známý obránce Cartelli, a další hráči. Jmenovitě forward Knotek, obránci Kadela a Jaroměřský.

Olomoučtí zatím v přípravě sehráli osm klání a pokaždé z ledu odešli jako neporažený tým. Nejprve na začátku srpna přehráli Vítkovice, pak se zrodil jediný remízový výsledek – Mora se s Třebíčem rozešla smírně 1:1. Pak už následovaly jen samá vítězství. Doma proti Jihlavě, Třebíči a Havířovu, venku pak se Skalicí a opět Havířovem a Jihlavou.

Přípravné zápasy Olomouce:
1. srpna: Olomouc – Vítkovice 4:2
6. srpna: Třebíč – Olomouc 1:1
8. srpna: Olomouc – Jihlava 6:1
13. srpna: Olomouc – Třebíč 3:1
20. srpna: Olomouc – Havířov 6:1
22. srpna: Skalica – Olomouc 4:5
27. srpna: Havířov – Olomouc 2:3
29. srpna: Jihlava – Olomouc 1:2

V týmu Olomouce je několik bývalých hráčů Třince. V obraně působí Tomáš Houdek a Jakub Bartoň, v útoku pak bývalý hráč třinecké juniorky Jakub Herman, extraligu zakusila trojice Jiří Řípa, Pavel Selingr a Richard Kucharczyk. Posledně jmenovaný přišel do Třince z Finska o Vánocích 2003. Za Oceláře si připsal ve 43 zápasech 5 branek a následně se přesunul do Karlových Varů. (Foto: Martin Pavlík).

O zápase

Termín utkání: čtvrtek, 5. září 2013, 17:00
Místo utkání: Werk Aréna, Třinec (vstupné 30 Kč, majitelé permanentek a děti do 150 cm zdarma)
Textový online přenos: www.onlajny.com