Obranu Ocelářů vyztuží kanadský obránce Adam Smith

31.01.2023 · Tisková zpráva
Obranné řady úřadujícího mistra posilují o šestadvacetiletého Adama Smitha. Ten přichází z Wheeling Nailers hrající ECHL, zkušenosti má ale i z AHL. V roce 2016 na něj v draftu sedmém kole ukázali Nashville Predators.

Kýžená posila do obrany se bude brzy hlásit na nové adrese. Ze západovirginského města Wheeling se do Třince stěhuje obránce Adam Smith. “Intenzivně jsme hledali obránce, s blížícím se koncem přestupního období hledání nabralo na obrátkách. Volba nakonec padla na Adama Smitha. Oceláři jsou pro něj první angažmá mimo americký kontinent. Je motivovaný a natěšený na novou etapu hokejové kariéry,” okomentoval příchod sportovní ředitel klubu Jan Peterek.

Šestadvacetiletý rodák z ontarijského Sharonu se do dospělého hokeje dostal přes univerzitní ligu NCAA. V roce 2016 jej v sedmém kole draftovali Nashville Predators, zkušenosti nasbíral Smith převážně v ECHL a AHL. “Z toho, co jsme měli možnost napozorovat, je to hráč, který dělá dobrá rozhodnutí, hraje poctivě a zodpovědně.  Možná bude potřebovat pár zápasů na aklimatizaci v naší soutěži, ale dle nás má všechny předpoklady k tomu, aby se stal důležitou součástí naší obranné hry,” uvedl hlavní trenér Zdeněk Moták k příchodu Adama Smitha.

Kanaďan do Česka přicestuje ve čtvrtek večer.

Adam Smith

*6. listopadu 1996, Sharon

držení hole: levá

výška a váha: 185 cm, 88 kg