Obě mužstva mohla vyhrát, shodli se Hamerlík s Bonkem

11.12.2009 · Martin Stebel
Třetí vzájemný duel sezóny mezi ševci ze Zlína a Oceláři dopadl lépe pro žlutomodré. Po dramatu samostatných nájezdů zdolali svého soka 3:2. Nejlepším hráčem domácích byl po zásluze vyhlášen Peter Hamerlík. Autorem úvodní trefy Třince byl Radek Bonk. Oba aktéři se ochotně podělili o své pozápasové dojmy.

Po dvouzápasové přestávce dostal příležitost v brance opět Peter Hamerlík: "Myslím, že to nebylo z mé strany špatné. Chytalo se mi docela fajn. Zlín je nepříjemný soupeř. Hrají defenzivní hokej a spoléhají na nebezpečné brejky. Dnes tam šli několikrát dva na jednoho. V první třetině jsem se rozchytal a pak už to bylo v pohodě," hodnotil svůj výkon.

Remízový zápas dospěl do nervydrásajících nájezdů. Jaké bylo psychické rozpoložení třineckého gólmana před touto "dovednostní soutěží"?: "Věřil jsem si a navíc máme v týmu dobré střelce. Bohužel Hamrlík mi to trefil přesně k tyči. Má šikovné a rychlé ruce," popisoval rozhodující moment střetnutí.

V poslední době je forma z první části sezóny v nedohlednu. Oceláři výsledkově i herně tápou. Kde spatřuje důvody poklesu formy týmu?: "Těžko říct. Doma se snažíme hrát aktivně, ale pokud přijede soupeř s kvalitní obranou, tak se prosazujeme těžko. Třeba dnes mohly vyhrát obě mužstva, měli jsme ke konci pár šancí na výhru. Pevně doufám, že brzy budeme hrát jako na začátku sezóny. Potřebujeme občas jednoduchý a přímočarý hokej a taky trochu štěstí," vyslovil přání do budoucna.

Radek Bonk

Protřelý rutinér Radek Bonk se gólově prosadil ve druhé třetině, kdy srovnal na 1:1. Taky jeho mrzela ztráta domácích bodů: "Jsme v situaci, kdy musíme bodovat, ale dnes byl proti nám kvalitní soupeř se spolehlivým gólmanem. Nájezdy jsou vždy trochu loterie a tentokrát se nám to nepovedlo," sklesle konstatoval.

Ve druhé dvacetiminutovce se naskytla možnost dlouhé početní výhody pět na tři. Zvýhodněná přesilovka však nepřinesla gólové vyjádření: "To byl důležitý moment. Přesilovky pilujeme v tréninku, ale v zápase to je jiné. Nevím kde je chyba," nenachází důvody pro přesilovkové trápení.

Přesto se povedlo jednu početní výhodu využít. Před koncem druhého dějství se ujala dorážka zkušeného matadora: "Puk divně poskakoval, mám pocit, že stál na hraně, ale naštěstí mu to prošlo snad mezi nohama. Ale nejsem si jistý, jak to přesně padlo, měl jsem přivřené oči," rozverně okomentoval svou trefu.

Ve třetí třetině Radek inkasoval nepříjemnou ránu kotoučem do oblasti stehna. Během pozápasových hovorů vkročil před novinářský hlouček s ledovým obvazem na inkriminovaném místě: "Trefil mě prudký puk. Trochu to štíplo, ale snažil jsem se to hned rozhýbat. Už to ale skoro nebolí, do neděle budu v pořádku," uklidnil závěrem třinecké fanoušky.