O další body se popereme na ledě Zlína

30.01.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga v neděli pokračuje svým dvaačtyřicátým kolem, Oceláře čeká souboj na ledě zlínského Zimního stadionu Luďka Čajky. Slezané od 15:30 vyzvou tým PSG k boji o další velmi důležité tři body, podaří se hráčům s dráčkem na hrudi vyloupit zlínskou tvrz?

PSG Zlín

Letošní sezóna z pohledu Zlína velmi nápadně připomíná tu loňskou. Po pomalejším rozjezdu se družina Rostislava Vlacha dostala do tempa a vyšvihla se na příčky zajišťující účast v předkole play-off. Zlínští drží osmou příčku, na šestou Olomouc ztrácejí jen pět bodů. Navíc mají k dobru jeden zápas. Berani naposledy hráli v úterý proti Litvínovu, úřadujícího mistra porazili 4:1.

“Během prvních dvou třetin nebyl náš výkon optimální, díky štěstí a brankáři Kašíkovi jsme zůstali stále ve hře. Od třetí třetiny jsme zredukovali sestavu na tři pětky, mužstvo se zlepšilo v pohybu, přiklonilo se k nám i potřebné štěstí. Neřekl bych, že dnes vyhrál lepší, ale šťastnější tým. Hokej je někdy o štěstí,“ řekl Juraj Jurík po úterním zápase.

"Už nejsme pod takovým tlakem. Když to řeknu špatně, tak nemusíme za každou cenu pokaždé vyhrát. Můžeme hrát uvolněněji. V předchozích zápasech bylo vidět, že se herně zvedáme," řekl útočník Robert Říčka v rozhovoru pro klubový web. Tým PSG měl, oproti Ocelářům, v pátek volno. "Radši bych hrál. Na druhou stranu ale dobijeme baterky. Ve středu není trénink, nebudeme na stadionu. Pak se zase budeme na hokej těšit," dodal zlínský forward.

Poslední zápas Zlína:
26. ledna: PSG Zlín – HC Verva Litvínov 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 27. Kotvan (F. Čech), 52. Říčka (Roman Vlach, Řezníček), 53. P. Holík (Bukarts), 60. Říčka (P. Holík) - 22. M. Hořava (Piroš).

Sestava Zlína v posledním zápase: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Cibák, Maruna - Štumpf, Roman Vlach, O. Veselý - Čachotský, D. Šťastný, F. Čech.

Lotyšský útočník Roberts Bukarts odehrál v dresu Zlína 25 zápasů, v nich stihl zaznamenat úctyhodných šestadvacet bodů (16+10). V tabulce zlínské produktivity mu patří druhá příčka. FOTO: Roman Turovský (www.hokej.zlin.cz).

Z kabiny Ocelářů

Slezané v pátečním zápase na domácím ledě dokázali přehrát karlovarskou Energii v poměru 2:0 a navýšit svůj náskok na desátém místě na sedm bodů. Výhru dvěma trefami zajistil Martin Adamský, druhé čisté konto v domácím prostředí v řadě vychytal Šimon Hrubec. Tři body však Oceláře vyšly draho. Ze zápasu museli odstoupit čtyři hráči, jmenovitě obránci Linhart, Roth a Klela, a útočník Ján Sýkora, který se podrobil operaci ramene. Tomáš Linhart by, dle posledních zpráv, mohl do nedělního klání naskočit.

"Bylo to velmi těžké utkání. Soupeř odvedl výbornou práci, dohrával souboje, hrál agresivně. Pro nás to bylo zvláštní utkání, během zápasu jsme přišli o tři obránce a jednoho útočníka. Museli jsme stáhnout Tomáše Plíhala na pozici beka, dohrávali jsme se třemi obránci a jedním útočníkem v obraně," hodnotil René Mucha konfrontaci s Energií.

K dalšímu duelu hráči s dráčkem na hrudi vyjedou již v nedělních 15:30, čeká je bitva na zlínském ledě. "Budeme tam chtít předvést co nejlepší výkon a získat další body," říká Šimon Hrubec. Dle slov kouče Reného Muchy jsou připraveni naskočit obránci Hrabal a bratři Douderové, a také útočník Svačina. "Zraněný z těchto hráčů není nikdo, všichni jsou k dispozici pro další utkání," řekl třinecký kouč.

Poslední zápas Třince:
30. ledna: HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 40. Adamský (Polanský, Hrubec), 45. Adamský (Polanský, Růžička).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Nosek, Galvas, Roth, Klesla (C), Slovák – Dravecký, Růžička, Irgl – Sýkora, Kopecký (A), Tybor – Rufer, Plíhal, Rákos – Adamský, Polanský (A), Meidl.

Šimon Hrubec v pátek vychytal svou třetí nulu sezóny. V zápase řešil pětadvacet pokusů, ani jeden si ale cestu za jeho záda nenašel. Hrubec navíc zapsal svou druhou asistenci v sezóně, když rozehrál akci, po které padl první gól Adamského. FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Devětadvacáté kolo Tipsport extraligy proti sobě postavilo mužstva ze spodní poloviny tabulky, do Třince přijel Zlín. Skóre otevřel v desáté minutě Lukáš Žejdl, za hosty vyrovnával ve třiatřicáté minutě Martin Cibák. O tříbodové výhře rozhodnul ve čtyřiačtyřicáté minutě Vladimír Dravecký, potvrzující tečku pak v samém závěru přidal Jiří Polanský.

13. prosince 2015: HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 3:1 (1:0, 0:1, 2:0).
Branky a nahrávky: 10. Žejdl (Irgl, Linhart), 44. Dravecký (Žejdl), 59. Polanský (J. Sýkora, M. Doudera) – 33. Cibák (T. Sýkora, Čachotský).

Bilance doma: 21 zápasů, 9-3-1-8, skóre 56:51, 34 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 8 výher (1 v prodl.) – 2 prohry, skóre 28:16, 23 bodů
Aktuální série: 4 výhry
Lídr kanadského bodování: Petr Holík 32 (9+23)
Nejlepší střelec: Roberts Bukarts 16
Nejlepší nahrávač: Petr Holík 23
Nejproduktivnější obránce: Oldrich Kotvan 12 (7+5)
Největší počet hitů: Oldrich Kotvan 56
Brankář: Libor Kašík, 35 zápasů – 18 výher, 17 proher, úsp. 92,91 %, prům. 1,84 g/z, 2 SO
Tomáš Štůrala, 8 zápasů – 2 výhry, 6 proher, úsp. 90,60 %, prům. 3,32 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: nikdo

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 10.
Bilance: 41 zápasů, 14-5-3-19, skóre 105:104, 55 bodů
Bilance venku: 20 zápasů, 5-2-1-13, skóre 47:66, 20 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 5 výher (2 v prodl.) – 5 proher, skóre 29:23, 13 bodů
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Jiří Polanský 30 (10+20)
Nejlepší střelec: Vladimír Dravecký 15
Nejlepší nahrávač: Jiří Polanský 20
Nejproduktivnější obránce: Tomáš Linhart 13 (1+12)
Největší počet hitů: Vladimír Dravecký 58
Brankář: Peter Hamerlík, 17 zápasů – 7 výher, 10 proher, úsp. 90,30 %, prům. 2,37 g/z, 2 SO
Šimon Hrubec, 27 zápasů – 12 výher, 15 proher, úsp. 90,98 %, prům. 2,40 g/z, 3 SO