Nominace na MS - hojné zastoupení Ocelářů

15.05.2021 · Klub
Reprezentační trenér Filip Pešán oznámil v sobotu večer finální nominaci na blížící se MS v Rize. V národním týmu pro vrcholnou akci ani tentokrát neschází několik bývalých či současných členů kádru třineckých Ocelářů.

Předpokládanou jedničkou českého výběru na postu gólmana je Šimon Hrubec, jenž letos s Omskem vybojoval Gagarinův pohár. Extřinecký brankář má aktuálně vynikající fazónu. Nejprve ve čtvrtek přispěl k výhře nad Švédskem a o dva dny později se dokonce blýskl vychytanou nulou proti Rusku. Zcela podle očekávání byl do národního týmu nominován i spolehlivý obránce David Musil.

Na světový šampionát cestují také další dva útočníci, kteří měli zásadní podíl na letošním mistrovském triumfu Ocelářů - Matěj Stránský a Michael Špaček, kteří v sobotu dostali pro utkání s Ruskem volno. Český národní tým bude v Rize spoléhat také na dalšího bývalého Oceláře - Filipa Zadinu. Hráč Detroitu na Českých hokejových hrách v Praze zaujal střeleckou pohotovostí, kdy ve dvou zápasech zaznamenal tři góly.

Nominace Česka na MS v Rize

Brankáři:
Šimon Hrubec (Omsk, KHL), Petr Kváča (Liberec), Roman Will (Čeljabinsk, KHL).

Obránci:
David Musil (HC Oceláři Třinec), David Sklenička (Jokerit Helsinky, KHL), Libor Šulák (Oulu, Finsko), Andrej Šustr (Kunlun, KHL), Ondřej Vitásek (Liberec), Michal Moravčík (Tappara, Finsko), Filip Hronek (Detroit, NHL), Libor Hájek (NY Rangers, NHL), Lukáš Klok (Rauma, Finsko).

Útočníci:
Adam Musil, Radan Lenc (oba Liberec), Matěj Stránský, Michal Špaček (HC Oceláři Třinec), Matěj Blümel, Tomáš Zohorna (oba Pardubice), Jakub Flek (Karlovy Vary), Robin Hanzl, Lukáš Radil (oba Spartak Moskva, KHL), Jiří Sekáč (Omsk, KHL), Jiří Smejkal (Tappara, Finsko), Filip Zadina, Jakub Vrána (oba Detroit, NHL), Filip Chytil (NY Rangers, NHL), Jan Kovář (Zug, Švýcarsko), Dominik Kubalík (Chicago, NHL).

Foto: Jan Beneš, Český hokej

Odehrané v 17:00 | Muži