Nevšední podívaná, aneb jubilejní derby ve WERK ARENĚ!

01.12.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga v pátek udělá tečku za svou první polovinou, šestadvacáté kolo ozdobí derby dvou krajských rivalů. WERK ARENA bude hostit sté derby Ocelářů s Vítkovicemi! Utkání startuje v sedmnáct hodin, přijďte hráče s drakem na hrudi podpořit"

Sponzorem pátečního utkání s Vítkovicemi je společnost SSK, a.s.

Páteční podvečer nabídne nevšední hokejovou podívanou! Třinecká WERK ARENA bude svědkem jubilejního ocelářského derby s pořadovým číslem 100. Utkání zcela jistě nabídne atraktivní hokej i skvělou diváckou kulisu. Oceláři si pro tento zápas připravili speciální mapping, v prodeji budou také kelímky z limitované edice. Výtěžek z nich zamíří do nově vzniklého Nadačního fondu OCELÁŘI. Poslední vstupenky na derby budou k dispozici v pátek od 15 hodin na pokladnách WERK ARENY. Nenechte si tento duel ujít!

Pokud vás zajímají detailní statistiky dosavadních derby zápasů a zajímavosti, pak neváhejte a přečtěte si statistické okénko z derby.

HC Vítkovice Ridera

Vítkovičtí se od úvodu ročníku stále hledají a nemohou najít optimální formu. Mužstvo trenéra Jakuba Petra v posledních pěti kolech střídalo výhry s porážkami, ani v dřívějších kolech nebyli Ostravané schopni najet na delší vítěznou vlnu. V tabulce se Vítkovice drží na deváté příčce, na jedenáctou Olomouc, tedy první nepostupové místo do předkola, mají náskok sedmi bodů. Poslední klání tým kolem Jana Výtiska zvládl dobře, když přehrál Olomouc v poměru 3:1.

“Věděli jsme, že nás čeká houževnatý soupeř. To se potvrdilo. Za tři body jsme rádi, ale jsme si vědomi toho, že hokej nebyl nejhezčí. To je ale v naši situaci jedno, klíčové jsou tři body,“ řekl Pavel Trnka po posledním klání. Vítkovičtí se stále potýkají s rozsáhlou marodkou, do posledního utkání nezasáhli útočníci Olesz, Balán, Stastny a Vandas.

Utkání nedohrál ani Roman Szturc, dle trenéra Jakuba Petra bude chybět dva týdny. „Na druhé straně zase by už měl být připravený Michael Vandas, který měl mírné komplikace po šití tržné rány a dostal zánět, takže bral antibiotika, a proto proti Olomouci hrát nemohl. Nyní ale už je fit a připraven,“ řekl lodivod Vítkovic pro klubový web.

Poslední zápas Vítkovic:
27. listopadu: HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 25. Roman (Baranka), 45. Zdráhal (Sloboda, Tybor), 51. Baranka (Kucsera, Kolouch) - 8. Skladaný (Laš).

Sestava Vítkovic v posledním zápase: Bartošák - Klok, Sloboda, Baranka, Hrbas, Výtisk, Urbanec, D. Krenželok - D. Květoň, Roman, Tybor - Kucsera, Kolouch, Szturc - E. Němec, Hudeček, Tomi - Kurovský, Illéš, Zdráhal.

Z kabiny Ocelářů

Hráči s drakem na hrudi nemohou najít formu z úvodu soutěže. Družina trenérů Vladimíra Kýhose, Reného Muchy a Břetislava Kopřivy v posledních pěti kolech zaznamenala čtyři porážky (tři po prodloužení či nájezdech). To jednak zpomalilo bodový přísun na ocelářské konto, jednak Slezany stálo vedoucí postavení v extraligové tabulce. Na první místo se vyšvihl Liberec, který navíc má jedno utkání k dobru.

Poslední duel, který Oceláři sehráli na ledě Mladé Boleslavi, byl vůbec prvním venkovním zápasem, kdy Slezané nedokázali na soupeřově kolbišti vyválčit alespoň jeden bod. Třinečtí ale byli blízko, tři body pro domácí přisoudil čtrnáct vteřin před koncem základní hrací doby Musil. „Nelze říci, že bychom si procházeli nějakou krizí, ale poslední zápasy, co jsme odehráli, se mi nelíbily, ať už z pohledu nasazení, nebo bojovnosti,“ kroutil hlavou hlavní trenér Ocelářů.

Tým kapitána Zbyňka Irgla tak bude v pátečním závěrečném kole první poloviny dlouhodobé sezóny chtít zlomit nepříznivé výsledky a opět naplno bodovat. A kdy jindy je lepší šance, než v souboji s regionálním rivalem? Ocelářům budou pro páteční duel scházet zranění obránci Lukáš Galvas a Bohumil Jank. Na soupisce by se naopak poprvé po návratu z KHL mohl objevit Lukáš Krajíček, čerstvá akvizice týmu ze Slezska. „Rád bych hned v pátek nastoupil. Věřím, že to dobře dopadne,“ doufá „Krajíc“.

Poslední zápas Ocelářů:
27. listopadu: BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 5:4 (2:1, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Musil (Hyka), 15. Klepiš (Vampola, Látal), 25. Lenc (Hyka, Vampola), 40. Urban, 60. Musil (Hanzlík) – 8. Martin Růžička (Petružálek, Dravecký), 38. Irgl (Nosek, M. Doudera), 43. J. Sýkora (Martin Růžička, L. Doudera), 53. Petružálek (Irgl, Linhart).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hamerlík – Linhart, Roth, L. Doudera, Hrabal, M. Doudera, Nosek, Bartko – Petružálek (A), Špirko, Hrňa – Dravecký, Marosz, Martin Růžička – Rákos, Kreps, Irgl (C) – Adamský (A), Polanský, J. Sýkora – Kane.

Poslední vzájemný zápas

Třinácté kolo naposledy bylo svědkem tradičního moravskoslezské derby. Třinečtí hokejisté jej zvládli na podtrženou jedničku! Zásluhou kompaktního výkonu všech formací a díky bezchybnému Šimonu Hrubcovi, jenž vychytal třetí letošní čisté konto, dokázali Oceláři ostravského rivala přetlačit jednoznačně 5:0. První trefu hostů měl na svědomí po krásné individuální akci Zbyněk Irgl, z trestného střílení se prosadil Rostislav Marosz. Hlavní postavou prestižní regionální konfrontace však byl Martin Růžička, autor hattricku.

16. října 2016: HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec 0:5 (0:1, 0:2, 0:2).
Branky a nahrávky: 11. Irgl (Linhart, Polanský), 24. Růžička (Nosek, Petružálek), 40. Růžička (Hrabal), 50. Marosz (TS), 60. Růžička (Petružálek).

O zápase

Hrací den: 26. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 2. prosince 2016, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec