Nestrašil: Příjemná výhra, ale pořád je před námi spousta práce

06.11.2022 · Adam Sušovský
Gólově i výsledkově nejpovedenější zápas sezony mají za sebou třinečtí Oceláři, před nejvyšší návštěvou sezony doma zdemolovali Kladno 8:0. Tři asistence si v utkání připsal Andrej Nestrašil, který hladké vítězství nechtěl příliš přeceňovat.

Byl zápas z tvého pohledu tak jednoznačný, jak ukazuje skóre 8:0?

Výsledkově to jednoznačné bylo. Říkali jsme si před zápasem, že by bylo fajn jít do reprezentační pauzy s výhrou v zádech. Že bude ta výhra tak vysoká, s tím jsme teda nepočítali. Ale je to příjemné.

Co rozhodlo o tak vysokém vítězství?

Rozhodla hlavně produktivita. Doteď jsme měli problém dávat góly při hře pět na pět, dneska nám to tam napadalo.

Jak cenné tohle vítězství je?

Naše situace je taková, že máme před sebou ještě hodne práce. Bereme každou výhru. Nejsme moc spokojení s tím, kde v tabulce jsme. Chceme každý zápas vyhrát, tahle mentalita tady byla vždycky. V tabulce chceme jít rozhodně ještě výš.

Po špatném vstupu do sezony ale Oceláři začínají bodovat pravidelně, co se změnilo?

Já jsem byl součástí týmu, který prohrál v AHL prvních osm zápasů sezony a pak vyhrál Calder Cup. Jde o to nepanikařit, věřit tomu procesu. Zající se počítají až po honu, sezona je hrozně dlouhá. V týmu musí být určitý pocit, že když se prohraje, je co zlepšovat, ale nesmí se dostavit panika. To se nám povedlo, pár výher jsme ubojovali a teď je to lepší.

A gólově se navíc probudil i tvůj spoluhráč z lajny Libor Hudáček...

On je Hudy hrozně šikovný útočník. Dneska předvedl, že góly dávat umí. V posledních třech zápasech má asi pět gólů, ne? My jsme za to rádi, že mu to lepí. První gól dal dneska i Karlis, ještě bych potřeboval ty góly začít dávat i já (usměje se).

Nelituješ toho, že po vítězství 8:0 přichází pauza zrovna ve chvíli, kdy je tým v laufu?

Já upřímně musím říct, že je dobře, že pauza přichází. Tyhlety zápasy o hodně gólů... On si za rozhodnutého stavu pak chce každý s pukem pohrát a já toho nejsem fanoušek. Jsem rád, že teď pustíme hokej z hlavy a až se do arény ve středu vrátíme, začneme zase tvrdě pracovat.