Nestrašil: Naše lajna má velký potenciál, gól nám pomůže

19.11.2021 · Adam Sušovský
Dlouhé čekání na gól skončilo, Andrej Nestrašil se trefil po čtrnácti zápasech, v nichž hlavně nahrával, a pomohl Ocelářům k cenné výhře v Liberci. Jeden z klíčových útočníku týmu si po utkání pochvaloval znovu obnovenou spolupráci v útoku s bratry Michalem a Ondrou Kovařčíky.

Úvodní třetina moc ofenzivního hokeje v repríze finále nenabídla, přesto jste šli do vedení. Jak jsi to viděl?

První třetina po dlouhé pauze byla opatrná, ve hře bylo hodně chyb. Měli jsme snad tři střely? Každopádně Michal s Ondrou (bratři Kovařčíci) to dobře sehráli. Měl jsem zadní tyč, Ondra mě hezky našel a já jen nastavil hokejku. Bylo to do prázdné.

Po měsíci jste nastoupili znovu ve formaci s bratry Kovařčíky, bylo to znát?

Myšák čtyři týdny chyběl. V sestavě jsme se motali, ale teď, když jsme zpátky pohromadě a hrajeme na puku, tak jako lajna potenciál máme veliký. A určitě nám pomohlo, že jsme po delší době hráli zase spolu a hned dali gól. Bude se nám hrát líp.

Vypadalo to z tribuny, že Třinec přijel dnes hrát hodně efektivní hokej. Netáhne tě to přece jen více dopředu?

Máme 55 bodů v tabulce a jsme první, to je pro mě přednější, než mít 30 bodů a hrát hurá hokej. Doma hrajeme ofenzivnější styl. Asi bychom mohli být víc produktivní, to je pravda, ale radši budu hrát defenzivně a budu s tímhle stlyem první, než to otevřít a být průměrný.

Na střídačce jsi seděl většinu zápasu vedle kapitána Petra Vrány, viděl jsi dobře, co se mu stalo?

Viděl jsem to celé, Milan jel zpátky, nevěděl, co udělat s pukem, tak to vyhodil. Letělo to na střídačku, Havran to neviděl a někdo před ním navíc uhnul. Trefilo ho to do ucha. Bylo to asi hodně bolestivé, ale vrátil se. To je dobře, je pro nás důležitý.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary