Nepříznivou sérii musíme nějak zlomit, burcuje Lukáš Bolf

08.01.2012 · Daniel Ježek
Utkání sedmatřicátého kola mezi Oceláři a Pardubicemi dopadlo lépe pro tým z východních Čech, když Slezané prohráli 1:3. První branku střetnutí, která nakonec byla jedinou brankou Třineckých, zařídil Lukáš Bolf, jenž hodnotí dnešní střetnutí.

Zápas mezi Oceláři a Pardubicemi začal lépe pro domácí, kteří se ve čtvrté minutě dostali zásluhou obránce Lukáše Bolfa do vedení. Střetnutí pak dlouho chybělo koření v podobě branky, ve třetí třetině nakonec padly hned tři. Hosté nejprve Radovanem Somíkem vyrovnali, vítěznou branku si v předposlední minutě připsal Jan Starý. Právě této brance předcházela nepřesnost třineckého beka. „Tam mi skočil puk. Chtěl jsem to hrát dozadu, kotouč ale zůstal kousek za modrou. Ten se dostal k jejich hráč, jenž vystřelil. Bohužel mu to tam spadlo,“ popisuje Bolf inkriminovaný moment.

Šestadvacetiletý obránce se ve třetí třetině dostal do dvou dobrých šancí. V té druhé však místo střely volil přihrávku. „Viděl jsem u branky Kubu Orsavu, přišlo mi, že byl sám. Chtěl jsem mu poslat puk, on už se k němu ale nedostal. Tam jsem měl střílet,“ kroutí hlavou. Oceláře dnes trápila opět jejich koncovka. Z jednatřiceti střel vyslaných na brankáře Růžičku se ujala pouze jedna.

„Koncovka nás dneska hodně trápila. Já sám jsem tam měl ještě další šance, několikrát jsem zbytečně ještě přihrával. Je to škoda. Další puky jsme už do branky nedotlačili, to nás v závěru mrzelo,“ smutní obránce s číslem 33. Hosté do poslední třetiny, kdy stále prohrávali o gól, zjednodušili hru a snažili se o vyrovnání. „Oni prohrávali o gól, tak se snažili tlačit do branky a vyrovnat. My jsme bohužel vlastními chybami připravili o vedení a závěr zápasu jsme nezvládli,“ smutně konstatuje Bolf.

Oceláři momentálně neprožívají nikterak vydařené období. Vinou kontumace zápasu s Plzní Slezané z posledních devíti klání vytěžili pouhé čtyři body. To je v tuto chvíli řadí na sedmou příčku. „Musíme se z toho dostat, tvrdě pracovat každý zápas. Nezbývá nám nic jiného, než se rvát o každý bod. Nějak to musíme zlomit,“ burcuje rodák z Vrchlabí.

Robustní obránce přišel do Třince v průběhu sezóny z trenčínské Dukly. „Sezónu jsem začal v Trenčíně, dohodli jsme se ale na ukončení smlouvy. Spolupráce tam šla od desíti k pěti,“ popisuje Bolf situaci před příchodem a pokračuje. „Seběhlo se to ze dne na den. Jako první se ozval Třinec, já tuto nabídku přijal a jsem za to rád,“ kvituje Bolf spolupráci s Oceláři.

Odchovanec karlovarského hokeje hrál v Třinci na zkoušku, nyní však má podepsaný kontrakt do konce sezóny. Po dobu, co Bolf hrál pod Javorovým na zkoušku, nezískal ani bod. Po podpisu smlouvy ale již dvakrát skóroval. „Nějaký zásadní vliv to na můj výkon nemá. Podpis smlouvy ale určitě uklidní. Po dobu těch prvních sedmi utkání jsem se potřeboval zapracovat do týmu, zvyknout si na systém hry. Některé zápasy jsem ani nedostával tolik prostoru. Teď už to snad bude dobré,“ uzavírá Lukáš Bolf.