Neodehráli jsme nejlepší utkání, shodují se Erik Hrňa a Lukáš Kozák

12.08.2016 · Monika Návratová, Martina Sikorová
Hořký konec mělo páteční utkání proti Slovanu. Oceláři sice v průběhu poslední části během jediné minuty dotáhli dvoubrankovou ztrátu, chyba ve vlastní přesilovce v závěru zápasu ale rozhodla o výhře Slovanu. Co po prvním zápase Steel Cupu prozradili Erik Hrňa a Lukáš Kozák?

Musíme se více tlačit do brány, ví ERIK HRŇA

Eriku, jak hodnotíš dnešní utkání?

Dneska jsme neodehráli nejlepší zápas. První třetina pro nás byla ze začátku lepší, tam jsme byli aktivní a bruslili jsme, ale pak jsme pomalu ztratili tempo. Ve druhé třetině to upadlo úplně a dostali jsme dva góly. V té poslední jsme se trošku zvedli a podařilo se nám vyrovnat, ale potom na konci jsme kvůli vlastní chybě o utkání přišli.

Říkal vám něco trenér v kabině po druhé třetině?

Řekl nám hlavně, že nemáme co ztratit. Prohrávali jsme 0:2, takže jsme museli hrát aktivněji a více se tlačit do střel, protože za první dvě třetiny jsme měli jenom osm střel, a to je strašně málo.

Několik šancí jste si ale i přes to dokázali vytvořit, jejich zakončení ale nebylo ideální.

Možná, že tam pár šancí bylo, ale zrovna teď si žádnou vyloženou nevybavuji. Těch střel prostě bylo málo a my jich za dvě třetiny musíme dát minimálně dvojnásobek a potom nám tam může něco spadnout.

Jak bys popsal svůj vyrovnávací gól na 2:2 ?

Nevím, jak to tam začalo, ale věděl jsem, že mě stíhá hráč z trestné. Už jsem chtěl střílet, ale viděl jsem, že není v optimální rychlosti, tak jsem si to zkusil stáhnout a ještě se nějak natlačit do brány. Gólman tam po mně skočil, ale a já jsem to tam ještě nějak zasunul.

Co říkáš na dnešní podporu fanoušků?

Byli super. I teď v přípravných zápasech potřebujeme vědět. že za námi stojí. Když prohráváme 0:2, tak nás ženou a přesně to potřebujeme a budeme to potřebovat hlavně v sezóně.

Zítra vás čeká derby s Vítkovicemi, co od něj očekává?

Hlavně do něj musíme vstoupit lépe než dneska. Více střílet, stát před gólmanem a více se tlačit do brány. Půjdeme si za vítězstvím.

Byl to pro mě specifický zápas, říká LUKÁŠ KOZÁK

Lukáši, co bys řekl k utkání proti Slovanu?

Byl to pro mě specifický zápas, dá se říct, že jsem tam odehrál poslední dvě sezóny. My jsme dnes bohužel prohráli. Měli jsme na konci zápasu šanci dát vítězný gól, ale odrazil se nám tam špatně puk a zápas jsme prohráli, i když jsme měli přesilovku, což zamrzí.

Co se stalo na začátku druhé třetiny?

Byly tam chyby. Je to náš druhý zápas, musíme se z toho ponaučit a věřím, že to bude čím dál lepší.

Na konci druhé třetiny jsi zastoupil Šimona. Jak tato situace vypadala z tvého pohledu?

Myslím, že tam bylo přečíslení tři na dva. Hlídal jsem si hráče před sebou a periferně jsem sledoval, kam se odrazí puk. Najednou jsem viděl, že puk Šimonovi propadl a jen jsem ho odpálil, to je vše.

V Třinci jsi zatím na zkoušce, jak se ti u Ocelářů líbí?

Je tady výborné zázemí a fajn kluci. Zatím je všechno super a uvidíme, jak to dopadne.