Nejlepším hráčem 7. týdne TELH útočník Marko Daňo

25.10.2021 · Redakce
Tři zápasy na hřištích soupeřů, devět vybojovaných bodů. Ve středu si Oceláři podmanili první derby sezony, o dva dny později vynulovali budějovický Motor a v neděli přidali cenný skalp rozjeté Plzně. Nejlepším hráčem 7. týdne TELH pak fanoušci zvolili útočníka Marka Daňa.

1. místo - Marko Daňo - 44 % hlasů

Slovenskému útočníkovi nejvíce vyšlo středeční utkání na ledě regionálního rivala z Vítkovic. Ve třetí třetině se Marko Daňo obsadil do role režiséra a dvěma povedenými akcemi zařídil, že se v OSTRAVAR ARÉNĚ nekonal dramatický boj až do posledních vteřin zápasu. V čase 44:07 nejprve po povedené otočce zvýšil na 3:1 a o čtyři minuty v pádu postrčil puk zakončujícímu Milošovi Romanovi. Na konci utkání byl navíc šestadvacetiletý útočník vyhlášen i hráčem zápasu. V Plzni pak k výhře 2:1 přispěl dvěma bloky.

2. místo - Tomáš Marcinko - 31,9 % hlasů

Centr třetí formace se do užšího výběru na hráče 7. týdne TELH dostal zejména díky své obětavosti v utkání proti Plzni, kdy se ve dvojnásobných oslabeních hned několikrát obětavě vrhl do ran indiánů. V utkáních na ledě Vítkovic a Budějovic pak byl nejvytěžovanějším útočníkem, když v obou zápasech strávil na ledě bezmála 20 minut.

3. místo - Milan Doudera - 24,2 % hlasů

Člen druhé obranné dvojice byl nejvytíženějším hráčem všech zápasů uplynulého týdne. Jeho celkový ice-time za tři utkání se vyšplhal až na 68 minut a 57 sekund. A vidět byl Milan Doudera i bodově. Proti Vítkovicím si připsal asistenci u prvního gólu, na ledě Budějovic zase přihrál na rozhodující trefu Eriku Hrňovi. V neděli pak zkušený bek zazářil zejména v defenzivní práci a to i díky pěti zblokovaným střelám.