Nejlepší brankář Chance ligy Ondřej Kacetl se připojil k Ocelářům

17.12.2020 · Klub
Oceláři posilují brankoviště. Do konce sezony přichází v současnosti nejlepší brankář Chance ligy Ondřej Kacetl. Ten se tak při předpokládaném odchodu Josefa Kořenáře zpět do zámoří připojí ke zkušenému Jakubu Štěpánkovi.

Návrat do extraligy. Třicetiletý brankář Ondřej Kacetl mění angažmá a z týmu HC ZUBR Přerov, kam jej vyslala brněnská Kometa, se stěhuje k Ocelářům. „Podle náznaků ze zámoří se blíží moment, kdy se rozjede NHL a tamní kluby si stahují své hráče na kempy. To se týká i Josefa Kořenáře, který naposledy odchytal úterní derby s Vítkovicemi. Kvůli náročnému programu ELH je nutné mít k dispozici brankáře, který je schopen ihned naskočit,“ zdůvodňuje angažmá brankáře s 221 starty v nejvyšší hokejové soutěži sportovní ředitel Jan Peterek.

Kacetl naposledy zasáhl do zápasu nejvyšší hokejové soutěže 10. ledna 2020, tehdy ještě v dresu pardubického Dynama.Na jaře mu tam však skončila smlouva a na dalším působení se dohodl s Kometou. „Jsem nadšený za příležitost být součástí týmu jako jsou Oceláři. Je to tým, který dlouhodobě bojuje o nejlepší umístění v extralize. Budu se snažit toho využít a týmu pomoci udržet se tam, kde nyní je,“ vypráví brankář, který v letošní sezoně vychytal ve třech utkáních nulu. Brankářským statistikám Chance ligy pak vévodí s úspěšností zákroků 94,76 %.

Posilu na brankoviště vítá i hlavní trenér Václav Varaďa. „Ondřej je zkušený brankář, který v dresu Přerova předváděl stabilní výkony. V létě jsme proti němu nastoupili v Generali Česká Cup a hodně nás trápil. Jsem rád, že kývl na naši nabídku a připojil se k týmu. Ještě není jisté, kdy přesně nastoupí. O jeho zápasové vytížení ale nemám obavy,“ připomněl Varaďa možnost nastoupit za partnerský Frýdek-Místek. Do něj se po skončení juniorského mistrovství světa v Edmontonu nevrátí Nick Malík, který chce v kariéře pokračovat v zámoří.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary