Nehráli jsme kompaktně, ví Lukáš Zíb

12.12.2011 · Eva Dvorská, Martin Stebel
Poslední duel před reprezentační přestávkou nedopadl pro Oceláře optimálně. V Mladé Boleslavi získali pouze bod, kdy podlehli 2:3 po dramatu samostatných nájezdů. K utkání se tentokrát vyjádřili obránce Lukáš Zíb a rovněž autor dvou branek - Miloslav Hořava.

Jak zní tvůj pozápasový komentář?

Z mého pohledu je hodnocení podobné jako v předešlých dvou zápasech. Sahali jsme po bodech a dnes máme aspoň jeden, ale mohlo být i hůře. Vůbec to nejsme my, poslední tři zápasy nedáváme góly a na dvě branky je opravdu těžké vyhrát.

Oceláře trápí koncovka. Kde hledáš důvody?

Těch příčin je několik, v poslední době nehrajeme dost kompaktně směrem dozadu, nepracujeme v celé pětce a stejným způsobem to vidím i dopředu. Kompaktnost nám určitě momentálně chybí. Schází nám lepší pohyb a důraz dopředu i dozadu. Nedáváme branky a možná nám trochu schází i síly.

Extraliga bude kvůli turnaji v Rusku na několik dní přerušena...

Možná je dobře, že teď přichází reprezentační přestávka. Dáme se trošku dohromady, dobře potrénujeme a doufám, že po té přestávce to bude lepší a už budeme mít tu naši tvář, co jsme mívali.

Jaký bude váš program během následujících dnů?

V první řadě je v plánu si odpočinout, protože těch zápasů bylo poslední dobou opravdu hodně a na každém je vidět únava a pak už záleží na tom, co nám trenéři připraví. Rozhodně je potřeba zapracovat na těch herních činnostech, které teď nebyly dobré a které se nám nedařily.

Jen jsem do toho plácnul, popisuje góly Hořava

Miloši, s jakou taktikou jste k zápasu přistoupili?

Rozhodli jsme se, že budeme hrát dozadu, aby soupeř neměl k dispozici přečíslení. Je třeba říct, že se nám to příliš nepovedlo, jezdili stále tři na dva nebo dva na jednoho. Měli bychom to zlepšit, všichni to víme a budeme na tom pracovat. Byly tam šance ukončit zápas už po 60 minutách, bohužel se nám to nepovedlo. Jsme teď trošku v křeči, nesmíme dovolit ta přečíslení, to je rozhodující.

Povedlo se ti hned dvakrát skórovat...

Vždycky se ke mně puk nějak odrazil, tak jsem do toho plácnul. Na obou gólech má podíl Honza Peterek. Je to výborný hráč, umí nahrát, je to nádhera s ním hrát. Klobouk dolů před ním.

Starou bolestí Ocelářů jsou znovu samostatné nájezdy...

Bylo to opravdu trápení. Ani Boleslavi se nájezdy nedařily, ale je třeba zdůraznit, že dnes gólmani chytali opravdu výborně. Kdo umí nájezdy, je to obrovská výhoda.