Neházíme flintu do žita, tvrdí Martin Adamský

14.12.2013 · Martin Stebel, Jakub Vais
Páteční duel na západě Čech Ocelářům herně a výsledkově nevyšel. Po porážce 0:4 klesli svěřenci trenérského tandemu Kalous - Marek na devátou příčku extraligové tabulky. Utkání zhodnotil bývalý plzeňský útočník Martin Adamský.

O pátečním duelu

V Plzni jsme to měli dobře rozehrané, v první třetině jsme neinkasovali, což bylo naším záměrem. Bohužel rozhodla třetí třetina, kdy jsme dostali tři góly. Vůbec nám nejdou přesilovky, tady nás tlačí bota. Snažíme se, ale vůbec nám to nelepí. Máme třicet, čtyřicet střel na zápas, ale nic tam nepadá. Doufám, že to brzy prolomíme.

O střeleckém trápení své formace

Nedařilo se ani našemu útoku s Jirkou Polanským a Kubou Orsavou. Asi se dalo čekat, že soupeři nás budou lépe hlídat. Sami známe situaci, kdy hrajeme proti silnému soupeři, například proti Spartě, která má Hlinku s Tonem. Tyhle hráče musíte lépe pokrýt, protože rozhodují zápasy.

O současné psychické nepohodě

Fandové ani novináři nám nemusí připomínat naši sérii proher. Moc dobře víme, že se nám nedaří. Jedna výhra doma nic neznamená, chce to zvítězit alespoň třikrát v řadě, abychom měli trochu klidu. Musíme se z toho vyhrabat sami a nehledět na ostatní.

O osobní prestiži v Plzni

Zápas proti Plzni je pro mě stále poněkud zvláštní. Z mé strany je to trochu víc vyhecované, přece jen jsem tady pár let prožil. Chtěl jsem dnes vyhrát, ale bohužel se to nepovedlo.

O perspektivě do dalších soubojů

Co se týče dalších zápasů, jsem optimista, což je výhoda. Pokud chce nějaký pesimista dělat sport, vždy to bude mít složité. Nemůžeme házet flintu do žita, když se teď nedaří. Sezona je dlouhá a nebudeme říkat, že vše je ztraceno. Je třeba myslet a jednat pozitivně.