Nebylo to nejhorší, ale je na čem pracovat, hlásí Vojta Polák.

04.08.2010 · Adam Sušovský
Třinečtí Oceláři zvládli úvodí utkání letní přípravy na jedničku. Jedním z viditelných mužů úvodního zápasu byl i Vojtěch Polák, který třetí brankou definitivně zlomil trenčínský odpor.

První zápasy letní přípravy mají obvykle stejný scénář. Spoustu nepřesností, ale obrovskou snahu a bojovnost na obou stranách. Ne jinak tomu bylo i v Třinci, kde se nakonec radovali domácí hokejisté. „Vyhráli jsme, takže jsme spokojení. Stále je ovšem na čem pracovat,“ prohlásil bezprostředně po zápase střelec třetí domácí branky Vojtěch Polák.

Oceláři byli v úvodní třetině alespoň opticky lepším týmem. Své šance ovšem neproměňovali, a proto přišel zákonitý trest. Z ojedinělé akce se totiž gólově radovali hosté. „Hokej je hra chyb, což všichni vědí. Kdo jich udělá méně, ten vyhraje. My udělali jednu v první třetině. Nakonec se nám ovšem podařilo zápas otočit,“ pokračoval dále šťastný střelec Polák, který byl na ledě u obou rozdílových branek. „Rozhodující gól jsme dali v přesilovce, sehráli jsme to výborně a Bonk mu to dál do víka – gólman neměl šanci,“ rozplýval se Polák.

Kromě hry své lajny navíc vychvaloval i hru kanadských spoluhráčů, kteří přinesli do hry potřebný důraz. „Mají to v krvi. Učí je to od malička,“ komentoval karlovarský odchovanec. K jeho slovům se navíc přidal i rutinér v třineckém dresu Jiří Polanský: „Trénuju s nimi už týden. Hrají silový hokej, který mi vyhovuje,“ prohlásil spokojeně centr dnes až čtvrté formace, která se postarala, také díky kanadskému důrazu, o vyrovnávací branku utkání.

Zápasy letní přípravy obvykle slouží ke zkoušení potencionálních posil. Třinecký kádr v letní přípravě letos čítá celkem 36 hokejistů. Přesto se sestava Ocelářů v dnešním zápase skládala především z hráčů, kteří by měli být hlavními tahouny týmu. Nabízí se tedy i otázka pro trenéry. „Hráči, kteří zde jsou na zkoušce, odehráli v sobotu tréninkový zápas. Dnes nás čekal těžký soupeř z Trenčína, se kterým jsme chtěli odehrát slušný zápas. Zbytek kádru dostane šanci v pátek se Znojmem,“ komentoval složení týmu lodivod třinecké střídačky Pavel Marek.

Také on si pochvaloval hru kanadských útočníků ve čtvrté formaci. „Prezentují se hrou, kterou od nich vyžadujeme. Uvidíme, jestli půjdou s výkonem nahoru a snesou zátěž, kterou jsme na ně naložili. Byli bychom rádi, kdyby tady zůstali,“ uzavřel po zápase spokojený trenér.