Navrátilec Hrňa: Cítil jsem se dobře, prohru musíme hodit za hlavu

26.11.2021 · Patrik Czepiec
Přesně měsíc a den laboroval třinecký útočník Erik Hrňa se zraněním v dolní části těla. Do sestavy se vrátil na ledě Zlína a proti poslednímu celku extraligové tabulky si rovnou připsal asistenci. Ani jeho bod ovšem neodvrátil porážku Ocelářů v prodloužení.

Skóre dlouhou dobu bezgólového klání otevřel na počátku 43. minuty člen třetí formace Ševců Darek Hejcman, nicméně Třinec našel rychlou odpověď. Hrňa položil základ přesilovkové kombinace mezi Tomášem Marcinkem a Ondřejem Kovařčíkem.

„Cítil jsem se celkem dobře, ale mrzí mě, že jsme tady urvali jen jeden bod,“ hodnotil svůj comeback trojnásobný mistr tuzemské soutěže. „Musíme být určitě efektivnější v zakončení, více se tlačit do brány. To nás dnes stálo zápas.“

Oceláři povětšinu utkání drželi soupeře pod tlakem, Berani byli pro změnu extrémně nebezpeční z rychlých protiútoků. I když se hosté snažili brejky eliminovat, jeden takový nakonec přinesl vítěznou branku v prodloužení. Na 2:1 upravil výsledek Oscar Flynn.

„Věděli jsme, že Zlín bojuje o přežití a že to bude velice těžký duel. Snažili jsme se tlačit a ve druhé třetině z toho vzniklo několik přečíslení, kdy nás buď zachránil Mazi, nebo jsme útok soupeře tak tak dobruslili,“ rozebíral Hrňa podobu hry za vyrovnaného stavu.

Olomouc? Chceme zlepšit výkon a vyhrát

Rychlonohý křídelník se hned v prvním mači po zranění znovu objevil také v elitní přesilovkové formaci, kde už tradičně plní roli falešného beka. Musel ovšem uznat, že zlínští hokejisté v malém boxu pracovali na výbornou a Oceláři je nedokázali prostřelit.

Teď už na mužstvo zpod Javorového čeká Olomouc, jediný celek, který má momentálně zásluhou Jana Káňy (11+16) a Davida Krejčího (13+12) dva nejproduktivnější hráče v elitní pětce ligového bodování.

„Věřím, že těsná porážka s týmem nezamává. Musíme ji hodit co nejdříve za hlavu. Proti Olomouci budeme chtít vyhrát a také zlepšit náš výkon,“ má jasno Erik Hrňa.