Nastal čas odvet: Oceláře čeká duel na ledě Djurgårdenu

06.09.2018 · Martin Stebel
Úvodní konfrontace v hokejové Lize mistrů přinesly Ocelářům značně cenné poznatky. Dvě vysoké domácí porážky bolí, ale není zapotřebí klesat na mysli, stále je čas a prostor na reparát. Už v pátek 7. září se třinečtí hokejisté představí na ledě švédského Djurgårdenu Stockholm a budou chtít napravit nelichotivý dojem z prvního měření sil. Zahajovací buly bude vhozeno v 18:30 hodin.

Djurgården Stockholm

Tým ze švédské metropole si zatím do tabulky skupiny E připsal velmi solidních pět bodů. Po úvodním vystoupení v Třinci, kde vyhrál "tenisově" 6:1, dokázal urvat dva body v Hamaru. Na ledě norského šampiona přitom dlouho prohrával, ještě sedm minut před koncem ztrácel dva góly, ale díky skvělému závěru hosté srovnali krok a prémiový bod vystřelil dvanáct vteřin před koncem nastavení Davidsson.

"Začátek Champions Hockey League nám vyšel podle představ. V Třinci to bylo dlouho vyrovnané, domácí ukázali dobrý hokej, ale byli jsme ve finální fází produktivní. Za výkon v Hamaru musím tým pochválit. Mužstvo ukázalo ve třetí třetině velkou morální sílu. Čekají nás teď další těžké zápasy a věřím, že znovu se budeme prezentovat dobrou hrou," přál si hlavní trenér švédského týmu Robert Ohlsson.

Sestava Djurgårdenu z posledního utkání: R. Jensen (Reideborn) – Hultström, Urbom, J. Pettersson, Norell, T. Nilsson, Alsing, A. Andersson, B. Pettersson – Bergfors, Engqvist, Possler – D. Brodin, Josefson, Lilja – Bemström, M. Davidsson, Walterholm – Widing, Strandberg, H. Eriksson.

Z kabiny Ocelářů

"Výsledek pro nás není vůbec milosrdný. Po první třetině jsme se zvedli, povedlo se snížit, pak ale přišly velké chyby, které nás stály celý zápas. Hosté si v zakončení počínali velmi chladnokrevně. My jsme si dokázali vytvořit dost šancí, ale nepočínali jsme si tak dobře jako švédský tým. Tento zápas musíme jednoznačně hodit za hlavy a příště začít mnohem lépe," zhodnotil hlavní kouč Václav Varaďa první střetnutí.

Výprava Ocelářů vycestovala na sever Evropy z mošnovského letiště už ve čtvrtek odpoledne. Krom velkého množství zavazadel si do Švédska zabalili i obrovskou touhu, napravit dojem z úvodu letošní Ligy mistrů. Úkol to však bude velmi nesnadný, v kádru loňských semifinalistů evropské soutěže totiž ze zdravotních důvodů bude scházet hned několik klíčových hráčů. Přesto však je český zástupce silně motivován, oživit naději na postup ze základní skupiny. Upřímnou snahu hostujících hráčů mohou tradičně vydatně podpořit také třinečtí fandové, kteří v počtu více než sto osob zasednou na tribuny stockholmské haly Hovet.

Sestava Ocelářů z minulého utkání: Hamerlík (32. Hrubec) – M. Doudera, Krajíček, Matyáš, D. Musil, F. Haman, L. Kovář, Bartko – Martin Růžička, Marcinko, M. Kovařčík – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, Viedenský, Cienciala – Dravecký, Roman Vlach, Chmielewski – Hladonik.