Nájezdové prokletí jednou určitě zlomíme, věří Erik Hrňa

18.10.2011 · Martin Stebel
Regionální konfrontace a zároveň první měření sil od dubnového finále dopadlo lépe pro hráče s rytířem Vítkem na hrudi. Hostující družina dokázala na třineckém ledě urvat dva body po výsledku 3:2 v dovednostní soutěži zvané samostatné nájezdy. Utkání zhodnotil pro klubový web autor druhé branky týmu z Werk arény Erik Hrňa.

Domácí celek nevstoupil do derby optimálně. Jako první se ujali vedení hosté a Oceláři byli nuceni dotahovat skóre: "Začátek zápasu byl z naší strany opravdu slabší. Až postupem času jsme se začali zlepšovat a dokázali si vytvořit slibné šance. Od druhé třetiny jsme konečně získali herní převahu. Měli jsme k dispozici docela dost přesilovek, bohužel nedokázali jsme je využít a to byla jedna z příčin dnešního neúspěchu," všiml si subtilní útočník s číslem 88.

V prostřední dvacetiminutovce zaznamenal odchovanec vsetínského hokeje v početní výhodě svou letošní třetí branku: "Všimli jsme si, že Vítkovice mají na ledě dlouhou dobu stejné hráče a bylo jasné, že už musí být unavení. Snažili jsme se proto naplácat to do brány. Puk se ke mě s troškou štěstí odrazil a měl jsem už při zakončení poměrně snadnou práci," popisuje svou trefu.

Do posledního dějství šli domácí s jednobrankovým náskokem, ovšem poněkud pasivním a laxním přístupem umožnili rivalovi v závěrečné třetině srovnat krok: "Naší snahou bylo hrát jednoduše a zaměstnat soupeře, což se nám nějaký čas dařilo. Neřekl bych, že jsme hráli vyloženě špatně, ale chyběly nám góly. Poté jsme však inkasovali nešťastnou branku a zápas šel do prodloužení. Nájezdy nám znovu nevyšly podle představ," smutně konstatuje.

Nájezdová loterie nebyla Achillovou patou Ocelářů pouze v uplynulé mistrovské sezoně. Rovněž letos je v této disciplíně třinecká bilance značně tristní. Třetí penaltový duel = třetí neúspěch červenobílých: "Letos nám nájezdy znovu nejdou, těžko hledám důvod, proč tomu tak ve skutečnosti je. Na tréninku se na tuhle činnost zaměřujeme, ale stále to je z naší strany velké trápení. Věřím, že jednou se to otočí a ten prémiový bodík navíc získáme. Neřekl bych, že je problém v naších hlavách. Jsem přesvědčen, že jednou to nájezdové prokletí určitě zlomíme," neztrácí závěrem naději.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary