Nadační fond OCELÁŘI pomáhá: Soustředění 6. a 8. třídy

19.07.2018 · Jakub Mikulík
Suchou přípravu v létě nepodceňují ani týmy 6. a 8. třídy. Svěřenci Miroslava Macháčka se vydali do slovenských Tater a tým Jana Lucáka trénoval ve sportovním areálu v malebné obci Smilovice. Za realizaci kondičního soustředění hokejisté vděčí především Nadačnímu fondu OCELÁŘI v čele s paní Irenou Moderovou. Hodnotný příspěvek v celkové výši 70.000,- Kč mladým hokejistům pomohl uhradit nájem sportovišť, ubytování, stravu a dopravu.

Tréninky byly zaměřeny na všeobecnou pohybovou průpravu v rámci čtyřdenního kempu. Každý den byl rozdělený na tři fáze s tím, že jedna z nich byla formou basketbalu, fotbalu nebo házené.

“Smilovický sportovní areál nabízí široké sportovní vyžití s krásným okolím. Na zimním stadioně máme výhodu neprašného prostředí. Nicméne je dobře, že se kluci dostanou i ven a mají změnu,” hodnotí zázemí soustředění hlavní trenér 6. třídy Jan Lucák.

V rámci soustředění nechyběl ani výšlap na Javorový vrch (960 metrů nad mořem).

Během závěrečného dnu mladí hokejisté dokonce vyzvali k přátelskému utkání své vrstevníky z místního fotbalového klubu TJ Sokol Hnojník.

Hlavní trenér byl s nasazením svého týmu velmi spokojen. “Udělali mi radost, kluci dřeli s plným nasazením, navíc se stmelili a užili si to se vším všudy.”

“Nadcházející roky bychom chtěli soustředění určitě opakovat. Hokej je týmový sport a je důležité, aby se hráči poznali i mimo led a byli pospolu,” věří v pokračování úspěšného letního kempu Jan Lucák.