Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Na svůj hattrick bych nic nevsadil, směje se Tomáš Plíhal

14.09.2014 · Martin Stebel
Rovněž druhé víkendové utkání v úvodu sezony zvládli Oceláři vítězně! Extraligové novice z Olomouce ani trochu nešetřili a zrodil se jednoznačný výsledek 6:1. Hlavní podíl na nedělním triumfu měl střelecky disponovaný Tomáš Plíhal, autor hattricku. "Bylo to hlavně o štěstí," culil se během pozápasového interview.

Tomáši, utkání jste zvládli na výbornou, podařil se vám navíc hattrick...

Jsem spokojený, vyhráli jsme. Co říct k mým gólům? Bylo to dnes o štěstí. Na svůj hattrick bych nic nevsadil, ale samozřejmě mě to těší. Důležité jsou ale naše body.

Stejně jako v pátek proti Pardubicím jste ale jako první inkasovali. Bylo to špatnou koncentrací?

Na začátku jsme to bohužel prospali, ale hodili jsme to rychle za hlavy, podařilo se nám brzy vyrovnat, potom už jsme utkání kontrolovali.

U třetí trefy měl velkou zásluhu Zbyněk Irgl, který mohl střílet, ale nahrával. Stačilo nastavit čepel hokejky...

I takové góly patří k hokeji. Někdy dáte hezkou branku, občas se podaří tohle. Zbyněk mě viděl před brankou, dal mi to naprosto ideálně, jen jsem mu poděkoval.


Které branky si nejvíc ceníte?

Nejcennější gól je určitě ten první, to jsem musel dotlačit. Takové upracované góly někdy potřebujeme dávat, puk jsme tam doslova doklepali. Takovou hru po nás trenéři vyžadují, máme clonit, být důrazní, pokoušet se o teče, dorážky

Tři góly určitě nebudou zadarmo. Už víte, kolik vás to bude stát?

Kluci po mě něco budou chtít, ale myslím, že jim nic nedám (směje se). Nějaké zápisné asi budou chtít, zřejmě mi to ještě připomenou. Hrál jsem ve Finsku, a tam se tyhle věci moc nedodržují.

Máte 31 let, ale vůbec poprvé v kariéře hrajete českou nejvyšší soutěž. Jak hodnotíte její úroveň?

Zatím bych nechtěl vynášet nějaké soudy. Pořád si zvykám, je tady úplně jiný systém než ve Finsku. Věřím, že adaptace nebude trvat dlouho.

Extraliga má za sebou dvě kola, ale už brzy vás čeká domácí utkání Ligy mistrů proti Tappaře Tampere, kde jste ještě loni hrál...

Na ten zápas se už teď moc těším. Doufám, že budeme na vítězné vlně. Nějaké rady pochopitelně trenérům mohu dát, ale věřím, že nás připraví dobře, jak to dělají na každý jiný zápas.

×
Dnes v 13:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Dynamo Pardubice
×
Dnes v 13:00 | Dor.
HC Oceláři Třinec
PSG Berani Zlín