Na svatého Martina proti Bílým Tygrům!

10.11.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga je opět v plném proudu, Oceláře čeká dvojice domácích zápasů. V tom pátečním se ve WERK ARENĚ utkají s libereckými Bílými Tygry. Duel lídra tabulky s posledním mistrem startuje v 17 hodin, nenechte si jej ujít a přijďte Oceláře podpořit!

Sponzorem pátečního utkání s Libercem je společnost Jelmark, s.r.o.

Bílí Tygři Liberec

Bílí Tygři sice měli po mistrovské sezóně trochu pomalejší rozjezd, v posledních kolech před reprezentační přestávkou ale družina trenéra Filipa Pešána opět potvrdila své ambice. Liberečtí mají v zádech šňůru pěti extraligových výher za sebou, naposledy v české nejvyšší soutěži porazili Pardubice. V úterý tým zpod Ještědu čekala bitva na poli hokejové Ligy mistrů na ledě Vítkovic, v té ale Severočeši prohráli 1:3 v prodloužení, když nedokázali zúročit jednobrankový náskok z prvního klání.

“Jsme velmi zklamaní, protože jsme chtěli postoupit. Byli jsme o něco aktivnější, ale ze spousty menších šancí jsme vynikajícímu Dolejšovi dlouho nedokázali dát gól. Povedlo se to až v power play, bohužel v prodloužení jsme po chybě rychle inkasovali, říkal zklamaně Filip Pešán. Libereckým se tak nepovedlo probojovat do čtvrtfinále Champions Hockey League.

Bílí Tygři zůstali po úterním duelu v Ostravě, ze které se ve čtvrtek přesunuli do Třince. „Zůstaneme na Moravě a budeme mít dost času na regeneraci. Zápas proti Vítkovicím nám může pomoci i v extralize, to je zřejmé. Nyní se musíme maximálně soustředit a připravit na Třinec, kvitoval Michal Bulíř. „Nic nepodceňujeme a do všeho jdeme naplno. V Třinci se mi většinou dařilo, asi tam nějaký čaj pošlu. Oceláři ale letos hrají parádně, bude to strašně těžké utkání,“ dodal Vladimír Svačina.

Poslední zápas Liberce:
8. listopadu: HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec 3:1 prodl. (1:0, 0:0, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Szturc (Balán), 45. Szturc (Stastny), 62. Tybor – 59. Bulíř (Jelínek, Šimek).

Sestava Liberce v posledním zápase: Will – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Vitásek, Pyrochta – Jelínek, Krenželok L., Lakatoš – Ordoš, Bulíř, Radivojevič (C) – Svačina, Bartovič, Vantuch – Špaček, Vlach, Hrníčko – Stránský.

Z kabiny Ocelářů

Družina trenérského triumvirátu Vladimír Kýhos – René Mucha – Břetislav Kopřiva se do extraligového kolotoče vrátila vítězstvím 3:0 na ledě karlovarské Energie. Utkání sice nenabídlo nikterak atraktivní podívanou, tři přesné zásahy Ocelářů v poslední třetině, a především nula Šimona Hrubce, posunuly Slezany zpět do čela extraligové tabulky. Druhá Kometa má ale jedno utkání k dobru.

"První třetina byla spíš taková oťukávací, ve druhé půlce první třetiny jsme nějaké šance měli. Dnes nás hrozně zabrzdila druhá třetina kdy jsme udělali spoustu zbytečných faulů a půlku druhé třetiny jsme hráli v oslabení, kde nás hlavně podržel nás brankář Šimon Hrubec. Byli jsme trpěliví a čekali jsme na svou šanci, která přišla ve třetí třetině po individuální akci Marosze. Po vstřelené brance se na naše hole dostal klid a potom si tým začal věřit,“ řekl René Mucha k vítěznému klání.

Dalším soupeřem Ocelářů bude úřadující mistr z Liberce. Parta kapitána Zbyňka Irgla zvítězila v prvním letošním měření sil 3:0, Bílí Tygři zcela jistě budou chtít oplatit stejnou mincí. „Pokud bychom podali výkon, jak tomu bylo ve Varech, nemuselo by to dobře dopadnout. Herně to dnes bylo z naší strany slabší, ale musíme přihlédnout k bojovnému soupeři, který nám nedal nic zadarmo. Zítra si lehce odpočineme, potom pořádně potrénujeme. V pátek musíme ukázat daleko lepší hru a urvat další body,“ věří Rostislav Marosz.

Poslední zápas Ocelářů:
9. listopadu: HC Energie Karl. Vary - HC Oceláři Třinec 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 45. Marosz (Kreps, Hrabal), 49. Martin Růžička (Marosz, Roth), 57. Polanský.

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, L. Galvas, Nosek, Jank – Petružálek, Marosz, Martin Růžička – Rákos, Kreps, Dravecký – Adamský, Polanský, Irgl – J. Sýkora, Špirko, Jašek.

Poslední vzájemný zápas

Šesté extraligové kolo nabídlo pikantní souboj extraligových šampionů z Liberce proti aktuálním lídrům z Třince. Slezané podali na severu Čech ve všech směrech disciplinovaný výkon podpořený bezchybným Hrubcem. Po gólech Chmielewského, Růžičky a Draveckého zaslouženě zvítězili poměrem 3:0.

23. září 2016: Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 0:3 (0:0, 0:1, 0:2).
Branky a nahrávky: 23. Chmielewski (Marosz, Roth), 44. Martin Růžička (Roth), 60. Dravecký (Rákos).

O zápase

Hrací den: 19. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 11. listopadu 2016, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec