Na každý gól se hodně nadřeme, mrzí Martina Gernáta

18.10.2019 · Martin Stebel
Tento zápas by třinečtí Oceláři nejraději rychle hodili za hlavy. Na ledě Pardubic sice favorit střelecky dominoval, jenže vinou horší koncovky a po mimořádně obětavém výkonu domácí ekipy neveze do Slezska žádný bod. Páteční střetnutí na východě Čech zhodnotil MARTIN GERNÁT.

Kde hledat hlavní příčiny dnešního neúspěchu?

Možná rozhodl hned začátek. Kdybychom tam dali jeden dva góly, asi by to byl jiný zápas. Oni to ale ustáli. Měli jsme i přesilovku, velkou šanci, jenže nic z toho. Od druhé třetiny se to už vyrovnalo. Oni dali hned na startu třetiny gól, ten jim hodně pomohl.

Byl to opravdu stěžejní okamžik zápasu?

Mohl to být jeden ze zlomových momentů. My jsme se nadřeli na každý gól, zatímco domácím tam padaly takové levné branky. I třetí gól, který jsme dostali, byl nešťastný, kdy jsme si nerozuměli na modré čáře. Taková situace už zápas zlomila asi definitivně.

Nemrzí, že i přes střeleckou převahu nemáte ani bod?

Jasně, že to mrzí. Snažili jsme se tlačit, ale gólman je opravdu podržel. Podle mě podal super výkon. V jiném zápase bychom možná ty šance dali, ale takový je hokej. Oni dal gól skoro z každé šance, my bohužel ne. Chtěli jsme uspět, ale věděli jsme, že to nebude snadné, Pardubice porazily i Liberec, doma umí podat kvalitní výkon. Nový trenér Bělohlav asi do týmu vnesl nový duch, a je to vidět na ledě. Neměli jsme ale dobrou koncovku.

Foto: hcdynamo.cz

HC Motor České Budějovice