Na druhou Plzeň junioři nestačili

06.01.2018 · Martina Sikorová
T Ř I N E C - Třinečtí mladíci proti západočeskému soupeři dokázali rychle srovnat zásluhou Dominika Molina, ve zbývajícím čase ale inkasovali dalších šest branek a na tento gólový příděl už reagovali pouze snížením z hole Adama Rašky.
30.kolo, sobota 6.1.2018
Plzeň
2:7
mini WERK ARENA
Třetiny: 1:3, 0:3, 1:1  Branky a nahrávky: 7. Molin (Peterek, Plitko), 47. Raška (Irgl) – 2. Hanzlík, 14. Eret, 16. Eret, 26. Kolda (Roubal), 29. Matiášek (Staněk, Eret), 40. Kolda, 41. Matiášek (Přikryl, Eret). Rozhodčí: Kubičík - Gebauer, Konvička. Vyloučení: 6:4, navíc Reitspies (PLZ) 5 minut a trest do konce utkání za faul kolenem, M. Červenka (PLZ) 10 minut za nesportovní chování a za faul Rašky (TRI) nařízeno TS (neproměněné). Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 79. Střely na branku: 21:47. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:7, 2:7.
O. Štěpánek (29. Loubal) – Hrachovský, Krzak, G. Radzienciak, Rufer, Marguš, J. Adámek – Strakoš, Kaukič, Plitko, Poruba, Mach, Irgl, Peterek, Raška, Flok, Papaj, Najsar, Molin
R. Červenka – Houdek, J. Štěpánek, Staněk, Váchal, Lokajíček, Sysel, – Reitspies, Kolda, Hanzlík, Matiášek, J. Roubal, Kovařík, Přikryl, M. Červenka, Eret, Váňa, D. Roubal

Vstup do zápasu vyšel lépe Plzni. Už ve druhé minutě se před brankou dostal k teči Štěpán Hanzlík a podařilo se mu usměrnit puk do sítě. Třinečtí mladíci ale dokázali rychle kontrovat. V přesilové hře se přesnou ranou z mezikruží prosadil Dominik Molin a srovnal na 1:1. Další velké šance gólem neskončily. Kovařík napálil v dobré příležitosti pouze tyč a vzápětí se nemohl radovat ani Poruba, který z bekhendu těsně minul.

V čase 12:29 dohrál hostující Reitspies. Plzeňský hráč si po nebezpečném zákroku vykoledoval trest na pět minut a do konce utkání za faul kolenem, Oceláři ale nabídnutou výhodu nevyužili a navíc sami inkasovali. Do brejku se podíval Petr Eret, ve vyložené šanci nezaváhal a poslal svůj tým opět do vedení. Vzápětí se stejný hráč prosadil znovu a pohotovou střelou zápěstím upravil na 1:3.

Krátce po začátku druhé části mohlo být sníženo, Mach ale v dobré příležitosti před Červenkou neuspěl. Nedáš? Dostaneš. V přesilové hře dostal nabito na pravý kruh Matěj Kolda a prudkou ranou napálil puk do domácí sítě. Vzápětí byl rozdíl mezi oběma soupeři ještě větší. Před brankářem Třince se ocitl volný Jan Matiášek, také tento hráč se zapsal do kolonky střelců a po tomto zásahu se do branky Ocelářů postavil Matěj Loubal. A plzeňská kanonáda pokračovala i nadále. Z přečíslení dva na jednoho se prosadil Matěj Kolda a po čtyřiceti minutách vedli hosté už o pět gólů.

Ani v závěrečné části se Ocelářům nepodařilo útočné snahy soupeře zastavit a už po osmačtyřiceti sekundách padla další branka, tentokrát se po rychlé kombinaci prosadil Jan Matiášek. Oceláři na brankový příděl reagovali už jen snížením a Adam Raška ve vlastním oslabení stanovil konečné skóre na 2:7.