Na MS nominován Gernát, Roman a Freibergs

16.05.2021 · Klub
Na světový šampionát, který v pátek 19. května startuje v lotyšské Rize, nebudou mít Oceláři své zastoupení pouze v českém reprezentačním výběru. V konečné nominaci se ocitli rovněž Martin Gernát s Milošem Romanem ze Slovenska a také lotyšský obránce Ralfs Freibergs.

Kanadský kouč Craig Ramsay bude spoléhat na historicky nejmladší reprezentační tým Slovenska. V něm zcela oprávněně nechybí loni nejproduktivnější extraligový zadák Martin Gernát a také nováček na seniorském mistrovství světa Miloš Roman.

Brankáři: Július Hudáček (Spartak Moskva/KHL), Adam Húska (Hartford/AHL), Branislav Konrád (Olomouc/ČR),

Obránci: Martin Bučko, Marek Ďaloga (oba Pardubice/ČR), Michal Ivan (Zvolen), Daniel Gachulinec (Detva), Šimon Nemec (Nitra), Martin Gernát (Třinec/ČR), Mário Grman (SaiPa Lappeenranta/Fin.), Adam Jánošík (Oskarshamn/Švéd.), Samuel Kňažko (TPS Turku/Fin.), Mislav Rosandič (Liberec/ČR),

Útočníci: Peter Cehlárik, Marek Hrivík (oba Leksand/Švéd.), Kristián Pospíšil, Pavol Skalický (oba Lukko Rauma/Fin.), Martin Faško-Rudáš (Banská Bystrica), Adrián Holešinský (Nitra), Miloš Kelemen (Zvolen), Dávid Buc (Bratislava Capitals/ICEHL), Michal Krištof (Kärpät Oulu/Fin.), Róbert Lantoši (Providence/AHL), Adam Liška (Čerepovec/KHL), Miloš Roman (Třinec/ČR), Juraj Slafkovský (TPS Turku/Fin.), Marián Studenič (New Jersey/NHL), Matúš Sukeľ (Sparta Praha/ČR).

Hokejisté Lotyšska mají v nominaci na domácí mistrovství světa v Rize čtyři krajánky z české extraligy a jednu posilu z NHL. Kanadský trenér Bob Hartley si z Česka vybral do osmadvacetičlenného kádru Ralfse Freibergse z mistrovského Třince. Do konečné nominace se dostal také další hráč s třineckou minulostí - Roberts Bukarts.

Brankáři: Janis Kalninš (Jokerit Helsinky/KHL), Matiss Edmunds Kivlenieks (Columbus/NHL), Ivars Punnenovs (Langnau/Švýc.),

Obránci: Gunars Skvorcovs, Kristaps Sotnieks, Kristaps Zile (všichni Dinamo Riga/KHL), Uvis Janis Balinskis, Oskars Cibulskis (oba Litvínov/ČR), Ralfs Freibergs (Třinec/ČR), Janis Jaks (Bakersfield/AHL), Arturs Kulda (Norimberk/Něm), Kristians Rubins (Toronto Marlies/AHL)

Útočníci: Rihards Bukarts, Roberts Bukarts, Lauris Darzinš, Andris Džerinš, Martinš Dzierkals, Miks Indrašis (všichni Dinamo Riga/KHL), Mikelis Redlihs (Olimp Riga), Rodrigo Abols (Örebro/Švéd.), Oskars Batna (Anglet/Fr.), Maris Bičevskis (Mladá Boleslav/ČR), Kaspars Daugavinš (Podolsk/KHL), Martinš Karsums (Krefeld/Něm.), Ronalds Keninš (Lausanne/Švýc.), Renars Krastenbergs (Villach/ICEHL), Rihards Marenis (Kiruna/Švéd.), Gints Meija (Linec/ICEHL).