Na Kometu junioři nestačili

02.02.2019 · Martina Sikorová
Zápas na brněnském ledě mladým Ocelářům vůbec nevyšel. Třinečtí hráči už po úvodní části prohrávali o dva góly a nakonec se museli smířit s porážkou 2:5.
OPP18, sobota 2.2.2019
5:2
SportCentrum Lužánky
Třetiny: 2:0, 1:1, 2:1 - N 1:0  Branky a nahrávky: 5. Kadlic (Kunc, Kowalczyk), 19. Kunc (Kowalczyk, Malý), 40. Kadlic (Škvrně, Kowalczyk), 47. Minárik (Svozil), 60. Minárik (Svozil, Meluzín), 65. Kunc (Svozil, Meluzín) – 32. Pastor (Čmiel, Krzak), 53. Čmiel (Tománek). Rozhodčí: Vrba – Kráľ, Otáhal. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 99. Střely na branku: 59:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Micka – Běhůnek, Holemý, Sedláček, Fajmon, Studený, Svozil, Kowalczyk – Popelka, Snášel, Minárik, Meluzín, Škvrně, Krejčí, Malý, Kadlic, Primožič, Kunc, Bartes
Švančara – Radzienciak, Krzak, Bulava, Šulák, Michálek, Homola – Králík, Krč, Tománek, Indrst, Pastor, Wardas, Mikler, Geidl, Čmiel, Plandor, Matěj, Macháček

První minuty zápasu vypadaly z obou stran lehce nervózně. Hra se hodně přerušovala a k vidění bylo několik nepřesností. Kometě ale netrvalo dlouho než převzala otěže zápasu. Po dobrém protiútoku v páté minutě byl nejdůraznějším hráčem v brankovišti Vojtěch Kadlic a poslal domácí do vedení. Po vstřeleném gólu Brněnští ještě přidali na otáčkách a začali Třinec výrazně přehrávat. Dvě minuty po prvním gólu se sice domácí střídačka radovala znovu, ale ne na dlouho, rozhodčí totiž branku pro hru vysokou holí neuznali. Výborné obranné zákroky předváděl Stanislav Svozil, který několikrát v první třetině zabránil hostujícím křižným přihrávkám. Po ubráněné přesilové hře Třince se Kometa opět vydala do útoku a do své třetiny pouštěla hostující tým pouze sporadicky. V devatenácté minutě se Kometa dočkala odměny za výborný výkon v první části hry, když po nahození Kowalczyka uklidil odražený kotouč do brány Michal Kunc.

Třineckým hráčům trenér o přestávce nejspíše naordinoval více bruslení a bylo to poznat. Třinec do druhé třetiny vstoupil o něco lépe a hned minutu po začátku periody museli Brněnští hasit pár dobrých příležitostí. Kometa také zvládla ubránit oslabení a s Třincem srovnala krok. V prostředku druhé dvacetiminutovky byl vidět rychlý a svižný hokej, ovšem bez vyložených šancí na změnu skóre. Čísla na výsledkové tabuli se ale přece jen měnila, a to konkrétně nula na straně Třince. Nepřehlednou situaci před brankou domácích totiž dokázal využít ve svůj prospěch David Pastor a snížil tak na rozdíl jedné branky. Vstřelený gól hosty ještě více nabudil, ale Kometa vyrovnání odmítala.

V sedmatřicáté minutě dostalo Brno první příležitost prosadit se v početní výhodě. Přesilovka však netrvala moc dlouho, protože Svozil a Plandor si své názory začali vyměňovat nejen slovně, ale i pěstmi. Za potyčku dostal Svozil dvojnásobný trest a tak se počet hráčů na ledě opět srovnal. Zhruba za půl minuty už se ale opět otevíraly dveře od trestné lavice hostů a Kometa dostala šanci na zvýšení vedení při přesilovce 4 na 3. Stav zápasu se nakonec v divoké pasáži přeci jen měnil, nicméně až při hře 4 na 4. Marek Škvrně krásnou přihrávkou naservíroval kotouč před prázdnou branku Vojtěchu Kadlicovi a ten se nemýlil.

Oceláři začali třetí část hry faulem a nabídli Kometě další šanci na zvýšení skóre. Tu Kometa sice nevyužila, ale když se měnily role a Třinec měl početní výhodu, tak Stanislav Svozil našel vyhozeným kotoučem Marka Minárika, který dobře umístěnou střelou překonal brankáře Švančaru. V další velké šanci se v třiapadesáté minutě ocitl opět Minárik, který jel tváří v tvář třineckému brankáři, tentokrát byl ovšem úspěšnější Švančara a následně podle pravidla nedáš - dostaneš trestali nevyužitou šanci Minárika o deset vteřin později hosté. Šťastný odraz kotouče na Matouše Čmiela přímo do brankoviště znamenal snížení brněnského náskoku. S blížícím se koncem začínali být Oceláři aktivnější. Minutu a čtvrt před koncem zkoušeli srovnat při hře bez brankáře, do odkryté klece se však z půlky hřiště dokázal trefit opět Marek Minárik.

Nadstavbová část zápasu o bonusový bod začala lépe pro domácí. Již po půl minutě mohl duel ukončit Kunc, ale žabku od Kowalczyka nebylo lehké trefit. Fantastickou one man show poté začal ukazovat domácí brankář Marek Micka, který v druhé minutě prodloužení sérií tří fantastických zákroků bezprostředně po sobě přiměl k úžasu celou halu. Tím ale čarování domácího brankáře nekončilo. Proti dobře provedené bekhendové kličce předvedl Micka další neuvěřitelný zákrok betonem a uchránil tak svoji svatyni od dalšího inkasování. A byli to nakonec domácí, kteří brali i čtvrtý bod. Opět po vzoru nedáš - dostaneš se z protiakce prosadil dobře umístěnou střelou Michal Kunc