Na Kometu jsme si věřili, potvrdil Lukáš Mičulka

10.03.2010 · Martin Stebel
Osmifinále juniorské extraligy nabídlo ve středu mimo jiné první souboj brněnské Komety a třineckých Ocelářů. Mladíci ze Slezska svého jihomoravského rivala nešetřili a deklasovali jej na jeho kluzišti 8:1. Čistým hattrickem se v rozmezí od 3. do 28. minuty prosadil Lukáš Mičulka.

Vzájemná bilance obou soupeřů před dnešním zápasem vyznívala jednoznačně pro třinecké, kteří Brňany zdolali letos hned šestkrát. Tento fakt se i dnes pozitivně promítl do psychické pohody hostů, což potvrdil i nadějný kanonýr: "Určitě jsme si na Kometu věřili, letos na ně prostě umíme zahrát. Play-off je ale ještě silnější motivace pro výhru."

Lukáš Mičulka skóruje

Úvodní dějství skončilo stavem 1:1, což ale nebyl důvod k nervozitě a Oceláři v dalším průběhu jasně dominovali: "První třetina byla oboustranně vyrovnaná, hrálo se ve slušném tempu. Potom jsme si ale vytvořili mnohem víc šancí a dokázali je potrestat," okomentoval průběh střetnutí.

Talentovaný útočník zaznamenal tři branky, avšak nezapomněl pochválit své spoluhráče: "Je hezké, když nějaké góly dám, ale je to vždy zásluha celé lajny. Dnes prostě zahrál dobře celý tým. Hlavní je výhra, vysoké skóre není tolik podstatné. Sérii budeme chtít hned příští zápas ukončit, abychom měli co nejvíc volna a nabrali nových sil do dalších zápasů," správně poznamenal produktivní forvard s bilancí 29+32 ze základní části juniorské soutěže.

Kopřivnický rodák letos nastoupil i v osmi zápasech "A" mužstva. Důvěru dostal i v úterním modelovém duelu ve Zlíně, který je třeba chápat jako přípravu na čtvrtfinálovou sérii s Pardubicemi: "Pochopitelně bych velmi rád jel s áčkem do Pardubic. Nevím jestli dostanu tuhle příležitost, ale určitě bych to bral jako poctu a velkou motivaci do další kariéry," dodal závěrem.