Musíme se vrátit ke kořenům a začít znovu, burcuje Jan Peterek

29.01.2017 · Daniel Ježek, Martin Stebel
Neotáčet se k problémům zády, nezametat je pod koberec, ale naopak se k nim otevřeně a razantně postavit čelem. I tohle byla jedna z vizí nového sportovního ředitele Ocelářů JANA PETERKA při prosincovém nástupu do funkce. Po vysoké porážce na ledě Sparty trpělivě reagoval na někdy poněkud nepříjemné podněty zástupců mediálního světa ohledně aktuální situace A-mužstva.

Pan Kýhos na tiskovce říkal, že z toho vyvodí důsledky. Bude se něco dít?
„Nechci nic řešit s horkou hlavou, ráno je moudřejší večera. Budeme se o tom bavit, ale dnes to byla ostuda. Den blbec. Puk, který se odrazil od nás, tak šel na jejich hokejku. Takhle to prostě někdy je. Zápas byl hrozný, ale co se dá dělat. Sezóna ještě není u konce, budeme se snažit něco s tím udělat.“

Máte nápady, jak se z této situace dostat?
„Jsou rozjeté nějaké hráčské výměny, všechno je ale ještě v jednání, takže o tom nemohu mluvit. Snažíme se něco dělat. Tak, jak nás na začátku sezóny každý pasoval na titul, tak nás teď nikdo nepasuje. Ukáže to až play-off. Musíme začít hrát tak, jako na začátku sezóny. Poctivě, jeden za druhého. Dnes to byl přesný opak. Musíme se vrátit ke kořenům, všechno vylít a začít znovu. Klukům může člověk říkat co chce, musí to ale přijít z nitra toho hráče. Můžu to říkat já, trenér, kdokoliv, pokud to ale nejde z hráče, tak s tím nikdo moc neudělá. Hráči, které máme v úmyslu vyměnit, se uvidí, jestli se povede něco přijatelnějšího, než je doposud.“

Pan Kýhos má důvěru?
„Ano.“

Do konce přestupního období zbývají dva dny, pro vás to je asi hektické období, že?
„Jsem pořád na telefonu, neustále se o něčem jedná, zkoušejí se různé varianty. Z našeho pohledu některé jsou přínosné, jiné ne. Pokaždé ale záleží na obou stranách, aby byly svolné.“

Jste bývalý vynikající hokejista, napadá vás něco, čím by tým šlo zvednout?
„To ani nemá cenu se v tom babrat. Také jsem zažil výsledky, kdy jsme v Litvínově dostali devítku a po cestě domů mi hvízdalo v uších. Jak už to začne padat, tak už to je těžké chytat. S hráči něco probereme, moc toho ale není. Kluci sami vědí, že dnes předvedli ostudný výkon.“

Bude setkání s fanoušky?
„Už jsme deklarovali, že 8. února v sedm hodin večer s nimi máme setkání.“

Nepřišla ta prohra v blbý čas? Fanoušci možná na takový výsledek čekali a teď budou mít další důvod k nespokojenosti.
„Fanoušci na to čekají. Ti, co mají problém s projevem a dalšími věcmi, tak na to čekají. A jen se jim to znovu a znovu potvrzuje, že tohle již předpovídali. Většina fanoušků ale bude chtít, aby se nám dařilo. Je to přeci Třinec, je nesmysl, aby člověk jen proto, aby dokázal, že měl pravdu, nefandil. Také jsem naštvaný a mrzí mě to. Po výhře se po dvanácti hodinách na to již nevzpomíná a bere se další zápas. Byl bych rád, aby fanoušci takhle brali i prohru. Před námi je další zápas, teď jdou velmi rychle za sebou. Uvidíme.“

Nebojíte se trochu toho, co na té diskuzi může stát?
„Je to jen o diskuzi, fanoušcích. Doufám, že žádné fyzické násilí hrozit nebude. Je to o vyříkání si jejich a našich postřehů. O tom, aby věděli, že všichni se pro úspěch snažíme udělat maximum. Teď je to jen o tom, jakým způsobem se to povede. To je celé.“

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno