Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Musíme se víc tlačit do branky, nabádá Peter Hamerlík

27.03.2013 · Martin Stebel
ZLÍN - Úvodní duel semifinálové série mezi Zlínem a Třincem dopadl lépe pro modrožluté, kteří svého rivala přetlačili poměrem 3:1. Na nedostatek práce si rozhodně stěžovat nemusel strážce třinecké svatyně Peter Hamerlík, jenž nám u šatny poskytl několik postřehů.

Jaké dojmy si odnášíte z prvního měření sil semifinálové série?

Trošku smolný zápas, ale historie se neptá. Nehráli jsme špatně a šance byly na obou stranách. Rozhodl zřejmě třetí gól Hamrlíka, kdy jsme si špatně rozebrali protihráče. Kdybychom vyrovnali, mohlo se to vyvíjet jinak, ale na kdyby se nehraje.

Zlín otevřel skóre po docela šťastné trefě...

Proti Spartě se nás většinou drželo štěstí, ale dnes tomu bylo jinak. Puk se od mantinelu odrazil před branku, neudržel jsem stabilitu a prošlo to pode mnou. Je to prostě smůla. Hokej hraji už dlouho a vím, že jednou máte štěstí a podruhé smůlu. Zlín měl několik dalších velkých šancí, ale gól nedal a pak poměrně snadno skóruje.
Co říct na téma druhé branky domácích? Leška znovu prokázal, jaký je mazák...

Góly padají různé, tento byl poněkud šťastnější, ale Leška to udělal šikovně. Nechci se na nic vymlouvat, možná jsem čekal nahrávku před branku na volného hráče, ale povedlo se mu to hezky, to uznávám. I takové góly patří k hokeji.

Zlín je soupeř, kterého si snad nikdo nepřeje. V čem jsou nejvíce nepříjemní?

Hrají urputný hokej. Nemazlí se moc s pukem, ale jsou přímočaří. Bylo tam hodně situací, kdy jsem kotouč neviděl, protihráči clonili, nahazovali to do skrumáže před branku, neustále dorážejí. Takto se hraje play-off, všude je málo místa, prostor je přehuštěný.

Ve středu tady bude nový zápas, nový příběh. Co změnit, aby to přineslo úspěch?

Musíme si odpočinout, zregenerovat síly a ve středu na to vletíme znovu. Nemyslím si, že jsme hráli zle, ale asi bude třeba zlepšit pohyb, musíme se víc tlačit do branky, hrát důrazněji, přidat v osobních soubojích. V tom vidím rezervy. Rozhodně si myslím, že tady můžeme ve středu urvat výhru.