Musíme se dívat hlavně na vlastní hru, burcuje Martin Adamský

15.09.2013 · Eva Dvorská, Martin Stebel
Na kluzišti extraligového Hradce Králové Ocelářům pšenka nekvetla. Třinečtí hokejisté neudrželi nadějné vedení a nakonec těsně padli po výsledku 2:3. Autorem druhé trefy byl Martin Adamský, který se svěřil se svými zápasovými dojmy.

Jak se hrálo na hradeckém ledě?

Rozhodně nic moc. Tu mlhu co tu měli ve druhé a třetí třetině, by mohli mít už trochu zmáknutou, přece jen je to už extraliga a tohle by se nemělo moc tolerovat. Na druhou stranu se na to nemůžeme vymlouvat, podmínky byly pro oba týmy stejné. Byl to první zápas u nováčka a bohužel to nevyšlo.

Co rozhodlo o výhře Východočechů?

Měli trochu víc štěstí v koncovce, dva góly dali z nahození od modré čáry, kdy jim to propadlo až do brány. Dali prostě o gól víc než my.

Jak vypadala druhá branka tvým pohledem?

Snad poprvé v životě se mi stalo, že se mi puk odrazil do skoro prázdné brány. V podobné situaci jsem byl ještě ve třetí třetině, kdy Zíbák pálil od modré a poskočilo to tam, ale už jsem byl o krok daleko. Pak jsem jel sám na bránu asi 10 minut před koncem třetí třetiny, to jsem netrefil, mohlo to být 3:2 pro nás. Bohužel se to nepodařilo.

Tvoje trefa byla zároveň 100. kanadským bodem za Oceláře. Věděl jsi o tom?

To jsem netušil, statistiky moc nesleduji. Puk mám doma z prvního extraligového gólu a pak maximálně když by se poštěstilo ještě z NHL (směje se). Ne, vážně, statistiky neřeším, nevyhledávám to.

Jak hodnotíš souhru vaší formace?

Zatím všechno funguje v pořádku. Je to teprve druhý zápas, doufám, že se to konečně odpíchne a vše pojede tak, jak má.

Co bude potřeba zlepšit pro příští zápas? Proti Zlínu se nám dlouhodobě příliš nedaří…

Dát aspoň o jeden gól víc než oni, abychom vyhráli (usmívá se). Statistiky jsou neomylné, proti Zlínu se nám nedaří, ale já doufám, že to zlomíme! Musíme začít hrát svou hru, nebát se. My se strašně bojíme, abychom něco nezkazili. Nevím, v čem to je, kde to teď vázne.

Proběhlo už nějaké doporučení nebo instrukce od trenérů?

Trenéři mají chladnou hlavu. Musíme se na to v klidu podívat, rozebrat to, podívat se, kde se stala chyba a ty chyby tam určitě byly. Musíme jít dál s hlavou vzhůru, máme druhý zápas sice minus šest bodů, ale máme před sebou ještě přes 50 zápasů.

Říkáš, že ve vaší hře byly chyby. Co přesně máš na mysli?

Hodně jsme vylučovaní, neudržíme se dlouho na puku, přichází zbytečné fauly a oslabení stojí síly, ztrácíme puky. To je rozhodně potřeba zlepšit.

Mountfield byl nepříjemný soupeř, velmi dobře napadal…

Hráli doma první zápas před svým publikem. Chtěli se vytáhnout, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Musíme se dívat hlavně na vlastní hru.

Jak zní tvůj vzkaz fanouškům?

Ať přijdou na hokej a hlavně ať fandí až do konce. Každý den není posvícení, když se prohrává, tak fanouškovskou podporu potřebujeme o to víc. Ať nás nezatracují za to, že prohráváme třeba deset minut před koncem, pískání nám nepomůže, potřebujeme, aby nás hnali pořád dopředu. Pokud vás fanoušci ženou 60 minut, tak je to něco úplně jiného, než když na vás pískají. Budeme rádi, když nás budou podporovat až do konce zápasu.