Musíme chodit do branky s větší agresivitou, uvědomuje si Petr Vrána

04.01.2021 · Martin Stebel
Výsledek horší než předvedená hra. Takto lze stručně definovat pondělní vystoupení Ocelářů v Plzni. Třinečtí teprve potřetí v aktuálním ročníku Tipsport extraligy odcházeli z ledu bez bodového zisku. "Efektivita z naší strany musí být příště rozhodně lepší," ví kapitán PETR VRÁNA.

Skóre vypadá naprosto jednoznačně, ale minimálně padesát minut jste byli opticky lepším týmem...

Nehodnotí se to jednoduše, protože finální skóre není vůbec příjemné. Podstatnou část utkání jsme měli velký tlak, bohužel jsme nebyli produktivní. Plzeň nás potrestala z přesilovek. Celý zápas jsme tlačili, byla tam snaha to zlomit a vyrovnat. Domácí měli jednoduše větší efektivitu.

Větší překážkou byl výkon plzeňského gólmana Dominika Pavláta nebo vaše střelecké trápení?

Byla to kombinace obojího. Po několika šancích, které jsme neproměnili, získal Pavlát sebevědomí. Chytal výborně, měl také občas štěstí. Na druhou stranu je třeba říct, že jsme vyložené situace neřešili se zabijáckým instinktem. V některých momentech jsme měli jít do branky s větší agresivitou. Chyběly dorážky. Plzeň byla efektivnější, proto vyhrála.

Na "umělecký dojem" se sice nehraje, je ale pravdou, že kdo zápas viděl, ten musel zaregistrovat, že Plzeň byla místy pod obrovským náporem. Je proto výsledek o to bolestivější?

Stále je to prohra. Nezvládli jsme závěr, domácí přidali druhý gól a rychle potom další. Konec zápasu jsme si vůbec nepohlídali, a bylo to trochu nefér i směrem k našemu gólmanovi. Výsledek na papíře vypadá hrozivě, naše hra ale většinou nebyla úplně špatná. Na tohle se ale historie neptá. Efektivita z naší strany musí být příště mnohem lepší. Výkon nebyl hrozný, ale stále tam jsou věci, které musíme vylepšovat.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary