Můj gól? Tušil jsem, že gólman moc neuvidí, culí se Erik Hrňa

14.03.2015 · Martin Stebel
Bravo, pánové! Navzdory mnoha absencím a zásluhou srdnatého výkonu Oceláři zdolali Mladou Boleslav i ve druhém čtvrtfinálovém střetnutí. K hodnocení jsme pozvali autora úvodní trefy Erika Hrňu a také Davida Ciencialu, jenž v premiérovém play-off v kategorii dospělých předvádí výborné výkony.

Druhé měření sil čtvrtfinálové série nabídlo hned od úvodu velice aktivní hru domácího celku. Rezultovala z toho efektní branka nejpilnějšího střelce červenobílých: "V pásmu se otevřel prostor, původně jsem chtěl střílet z první, ale viděl jsem, že se puk trošku třepe. Boleslavští obránci byli docela zatažení, zkusil jsem puk potáhnout, tušil jsem, že gólman toho moc neuvidí, snažil jsem se jen trefit branku. Přeji si, abychom do příštího zápasu měli stejně povedený start, jaký se nám podařil dnes," říká hráč s číslem 88.

Jak už bylo několikrát řečeno, zápasy ve vyřazovací části obvykle nepřinášejí mnoho hokejového půvabu, což ostatně avizoval před startem série hlavní trenér Jiří Kalous: "Snažíme se plnit pokyny trenérů, nechceme pouštět soupeře do šancí. Moc pěkný hokej to opravdu není, ale tohle je play-off. Tahle hra nám naštěstí přináší ovoce. Včera to bylo z naší strany možná trochu nervóznější, dnes to bylo mnohem lepší. Dvakrát jsme bohužel docela zbytečně inkasovali, ale celkově jsme utkání zvládli i díky parádní trefě Pepy Hrabala," pochválil krásnou branku kamaráda z poslední minuty úvodní dvacetiminutovky.

Sobotní výsledek má mimořádnou cenu i díky skutečnosti, že kádr vítězů základní části byl znovu výrazně nekompletní. Oproti pátku v útoku scházel distancovaný Jakub Orsava a také Kamil Kreps: "Naštěstí máme široký kádr, máme na každý post náhradu. Dnes bohužel bez Orsiho a Kamila, ale musíme se s tím nějak porvat. Takové zápasy, které odmakáte a vyhrajte o gól, vás mohou jen zocelit," tvrdí autor letošních 27 extraligových gólů a pokračuje na téma mladoboleslavských odvet: "V prvním zápase bude důležité, abychom rychle neinkasovali, když se nám navíc podaří gól, bude to jen dobře. Boleslav je bruslařsky velmi dobrá, musíme jít do zápasu s respektem. Budou mít výhodu domácího prostředí, poženou je diváci, čekám těžké zápasy, ale musíme si věřit!"

David Cienciala: V play-off hezký hokej nečekejte, je třeba hrát účelně!

Třinecký rodák hraje vůbec první play-off v A-týmu, ale nervozitu či přehnaný ostych u něj rozhodně nečekejte. Devatenáctiletý mladík naopak působí svěžím dojmem, prezentuje se odvážnou hrou a kvalitním tahem na branku: "Své výkony si netroufám hodnotit, ale musím říct, že s Dankem Rákosem a Radimem Matušem jsme si docela sedli, úvodní dva zápasy mohu myslím hodnotit kladně, věřím, že to bude fungovat i nadále," přeje si křídelník, jenž ještě v loňské sezoně působil ve finské juniorce týmu Lukko Rauma.

Náročné třinecké publikum vidělo v sobotním podvečeru velice bojovnou hru týmu, který v základní části posbíral nejvíc bodů ve statistice Radegast index: "V play-off nehrajeme na krásu, počítá se účelnost. Snažíme se plnit taktické pokyny trenérů, zatím nám to vychází. Nebudu tady popisovat náš recept, ale jednoduše řečeno, chceme se víc tlačit do branky, což se zatím docela daří, snažíme se také neprohrávat osobní souboje. Včera se do našeho výkonu možná lehce promítla dlouhá pauza, bylo to z naší strany trošku vlažné. Dnes jsme začali hodně aktivně, zápas se nám povedlo dobře "odbouchat".

Čtvrtfinálová série Ocelářů proti bruslařům napíše další epizody v úterý a středu. Třinec zatím plní roli favorita, má splněno na padesát procent, ale všem je naprosto zřejmé, že v městě Škodovek to nebude snadná záležitost: "Boleslav výborně bruslí, mají šikovné hráče, navíc všechny čtyři lajny jsou u nich vyrovnané. Bude to těžký boj. Určitě je pozitivní, že jedeme do Boleslavi s vedením dva nula, ale u nich čekám trochu jiný hokej. Pro nás to asi bude složitější, ale pevně doufám, že to zvládneme!"

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary