Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Moták: Vydáme ze sebe to nejlepší

31.03.2023 · Adam Sušovský
S nadhledem, s rozvahou a také s ledovým klidem hovořil trenér Zdeněk Moták s přítomnými novináři jen pár hodin před startem další ostře sledované série: Oceláři hrají semifinále s Pardubicemi, bitva dvou ambiciózních celků startuje v neděli na východě Čech.

Pár dní volna, případně dobrovolné zátěže, teď už jsou Oceláři po těžké sérii se Spartou znovu v plné přípravě: Naní na co čekat, sezona pokračuje a v cestě na vrchol nyní úřadujícím trojnásobným šampiónům překáží další těžkotonážní tank, ten největší z favoritů sezony - HC Dynamo Pardubice. 

"Je to kvalitní tým na všech postech, ve všech formacích. Počínaje brankářem přes obranné dvojice až po útočné trojice. Samozřejmě to musíme brát v potaz, vyhráli základní část, je to největší favorit soutěže," zhodnotil Pardubice kouč Zdeněk Moták. 

S novináři promluvil v pátek dopoledne na tradičním setkání před začátkem série, po něm už se Oceláři znovu uzavřeli do své bubliny a půjdou si tvrdě za svým. Stejně jako proti Spartě není třinecký tým médii a experty favorizován, ale možná i to je dobře. "Já doufám, že tahle série bude ozdobou semifinále. Jestli to bude předčasné finále, jak někteří říkají, si netroufám říct. Určitě k tomu ale přistoupíme s pokorou ke kvalitám soupeře a budeme se snažit vydat to nejlepší," prohlásil trenér.

Stejně jako před začátkem série se Spartou byl na slovo spíš skoupý, mluvil v náznacích a obvyklých frázích. Nikdo soupeři nechce, a v téhle fázi sezony ani nemůže, nic napovědět. V základní části měly ve vzájemných zápasech mírně navrch Pardubice, na druhou stranu na východě Čech, kde série startuje, už Oceláři v letošní sezoně dokázali vyhrát a jeden zápas dotáhnout až do prodloužení. 

"Teď se spíše díváme na aktuální formu Pardubic," řekl Moták novinářům. Dynamo zvládlo čtvrtfinále suverénně, Olomouc porazilo 4:0 na zápasy. Jejich průběh ale na rozdíl od výsledku celé série rozhodně tak jednoznačný nebyl. 

"Byly to velice kvalitní a vyrovnané zápasy," řekl Moták. "Už jsem samozřejmě volal i Janu Tomajkovi (trenér Olomouce), dokázal něco poradit, tak doufám, že to k něčemu bude," řekl s nadsázkou na adresu lodivoda Mory, se kterým sám léta na olomoucké střídačce před příchodem do Třince působil. 

"Neznám sportovce, který by nechtěl vítězit. Každý chce vítězit, každý chce zvedat před spaním poháry nad hlavu, vyhrávat a dávat ty vítězné góly. Po Spartě jsme si trošku vydechli a jdeme znovu do práce," líčí Moták aktuální nastavení Ocelářů. 

Byl oddech dostačující a mají Oceláři na dalšího těžkého soka dost sil? 

"Dva dny jsou tak akorát, abychom se připravili do dalších bojů. Mnohdy to stačit nemusí, ale chuť po vítězné sérii se Spartou je zase ještě o něco větší. Vidím na hráčích chuť dokázat ještě více. S tou chutí přišli na stadion, po odpočinku také s vyfreshovanou hlavou. A to je důležité."

Série v Pardubicích startuje v neděli v 17:00, utkání vysílá v přímém přenosu stanice ČT Sport.