Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Moták: Šance si vytváříme, jejich proměňování ještě vyladíme

11.08.2022 · Adam Sušovský
Veskrze spokojený je trenér Ocelářů Zdeněk Moták s výkonem týmu po prvních dvou přátelácích, i když samozřejmě také on vidí na hře Ocelářů jistá ale. "Šance si ale vytváříme a jejich proměňování do začátku sezony vyladíme," řekl Moták po výhře 4:2 na ledě partnerského Frýdku-Místku.

Jen na tři pětky, bez klíčových hráčů do útoku a přesilovek. 

Tak Oceláři nastoupili do druhého přípravného zápasu, tentokrát na ledě partnerského Frýdku-Místku. Dva dny po těsné porážce ve Vítkovicích slaví pod vedením trenérského dua Zdeněk Moták - Vladimír Országh první výhru. Rysy zdolali v Polárce 4:2 a jak hlavní kouč zdůrazňuje, pro vývoj herní (ale i kondiční přípravy) mají za sebou Oceláři velmi důležitý týden. 

"Sehráli jsme dva rozdílné zápasy. Ve Vítkovicích jsme podali z mého pohledu velice dobrý výkon. I když jsme nakonec brali teoreticky jen bod, naše hra se mi tam líbíla. Dobře jsme bruslili, předváděli živý hokej. Dneska ve Frýdku to špatné nebylo, ale trošku mě mrzí, že jsme dvě třetiny ze tří prohráli," řekl Moták. 

Oceláři ve Frýdku měli většinu zápasu jasně navrch, ale dominantní byli jen v prostřední části, ve které zlomili střeleckou smůlu a čtyřmi góly otočili vývoj zápasu na 4:1. Ve třetí třetině jako by v těžké fázi přípravy třem útokům docházela šťáva, Frýdek tak dokázal snížit na konečných 4:2 pro Třinec. 

"Hráli jsme dneska na tři pětky, takže to byl slušný výkon. A pro chlapce náročný, ale o to důležitější zápas," doplnil Moták. 

Ten dnes znovu nepostavil do hry kapitána Petra Vránu, ani kanonýry Martina Růžičku nebo Erika Hrňu. Oproti utkání ve Vítkovicích chyběli také Aron Chmielewski a Andrej Nestrašil. I to pochopitelně může být znát. 

"Tihle kluci mají nějaké lehké šrámy, vůbec nic vážného. Prostě věci, které ke startu přípravy a předsezonního období patří a nemá smysl někam spěchat," řekl Moták, čímž připomněl svá slova po prvním tréninku, že v případě starších a zkušenějších hráčů není podstatné, aby výborné výkony předváděli zkraje srpna, podstatné je načasování jejich formy na ostrý start sezony v září. 

"Jestliže nejsou oni, musí to vzít na sebe někdo jiný. Proto jsem rád za druhou třetinu ve Frýdku. Tam jsme viděli, že můžeme být potentní a že když si příležitosti vytvoříme, dokážeme je i proměnit. To je důležitá věc, i proto jsem spokojený," řekl Moták.

"V obou zápasech jsme si střelecké pokusy vytvářeli, četnost střelby na naší straně je, ale muška je zatím vychýlená. To se postupem času zpřesní, zakončení vylepšíme," uzavřel Moták. 

Další přípravné utkání Ocelářů je na programu příští úterý, Třinec se představí poprvé svým fanouškům, ve WERK ARENĚ přivítá Olomouc.

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Olomouc
HC Oceláři Třinec