Moravskoslezský kraj podpořil mládež Ocelářů

01.10.2017 · Klub
Oceláři Třinec obdrželi dotaci od Moravskoslezského kraje. Jde o částku 4 000 000 Kč, která je určena výhradně na činnost mládeže.

Jde o důležitý příspěvek pro mládežnická družstva, která jsou pro fungování nejpopulárnějšího sportovního oddílu ve městě naprosto zásadní. Radost z této zprávy vyjádřil i tiskový mluvčí klubu Radim Sajbot.

„Každý hráč, který to dotáhl například až do extraligy anebo měl to štěstí, že se mohl hokejem živit, byl jednou dítětem a na bruslích stál někdy poprvé v životě. Víme, že na nejvyšší úroveň to dotáhnou jen ti nejšťastnější, nicméně činnost mládeže je pro nás alfou a omegou ještě i v jiném úhlu pohledu. Všichni víme, že sport je zdraví prospěšný. Navíc dětem dává řád, pěstuje jejich vůli, učí je disciplíně, vytrvalosti, i tomu, že každý člověk je členem určité společnosti, má v ní svou roli, což jsou aspekty důležité pro lidský život.“

Dotace je určena na podporu systematické výchovy dětí a mládeže a jejich přípravy na vrcholový sport ve sportovních klubech. Oceláři z ní pořídí zejména hokejovou výstroj a výzbroj, čerpat jí mohou i na pronájem sportovišť, přepravu družstev na venkovní utkání a podobně.

„Všichni víme, že lední hokej, který je v Česku druhým nejpopulárnějším kolektivním sportem a v Třinci a okolí dokonce jednoznačnou jedničkou, je v obecné rovině drahý. Jsme rádi, že získáním této dotace můžeme z rodičů našich malých hokejistů sejmout určitou část finanční zátěže, která je pro hokejovou výchovu naprosto nezbytná,“uzavřel Sajbot.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice