Mladší dorostenci ovládli Memoriál Jana Marka!

06.04.2014 · Martina Sikorová
Po bronzovém úspěchu z Mistrovství mladšího dorostu se svěřenci trenéra Wojnara zúčastnili Memoriálu Jana Marka. Ve dvou dnech odehráli čtyři zápasy, čtyřikrát zvítězili, přičemž nastříleli úctyhodných 33 branek a inkasovali pouze šestkrát. V konečné tabulce se tedy třinečtí dorostenci umístili na prvním místě.

Prvním soupeřem Ocelářů byl německý EV Regensburg. A do utkání vstoupili třinečtí mladíci povedeně. Už v šesté minutě poslal svůj tým do vedení Michal Papaj. Neuběhly ani dvě minuty a vedení Třince bylo už dvoubrankové. Střelu Stuchlíka vyrazil hostující brankář pouze na hůl Lukáše Kaukiče a ten poslal puk do sítě. Časomíra stihla odečíst šestapadesát sekund a skóre se měnilo znovu. Jan Hladonik objel branku a poslal puk k bližší tyči.

I vstup do druhé třetiny Ocelářům vyšel. Po přesné přihrávce Kaukiče zvyšoval náskok svého týmu Miloš Roman. Po rozebrání regensburgské obrany zvyšoval už na 5:0 Lukáš Kaukič. O pár minut později se poprvé dokázali prosadit i hosté. Tečovaná střela od modré v podání Felixe Rikarika skončila až za zády Ovčařího. Pětibrankové vedení si však Oceláři vzali bleskově zpět. Svůj druhý gól v zápase přidal Miloš Roman.

Ve třetí dvacetiminutovce přidali třinečtí mladíci ještě další tři branky. Po střele z mezikruží navyšoval na 7:1 Daniel Plitko. Po přihrávce Plitka pak další gól přidal Jan Hladonik a gólový účet utkání uzavřel Dan Przybyla. Nejlepším hráčem utkání byl na straně Ocelářů vyhlášen obránce Dominik Krása

HC Oceláři Třinec x EV Regensburg - 9:1

Branky a nahrávky:6. Papaj, 8. Kaukič (Stuchlík), 8. Hladonik (Stuchlík), 19. Roman (Kaukič, Stuchlík), 22. Kaukič (Roman, Stuchlík), 25. Roman (Stuchlík, Kaukič), 37. Plitko (Najsar), 39. Hladonik (Plitko), 40. Przybyla – 25. Rikarik (Birner)

I druhým soupeřem třineckých mladíků byl zahraniční tým, tentokrát si Oceláři změřili své síly s rakouským Linzem. A o vítězi tohoto utkání bylo jasno už v deváté minutě. Během necelých dvou minut se dokázali mladíci s dráčkem na prsou prosadit hned čtyřikrát. Jako první prostřelil brankáře Linzu Radim Bárci. Stejný hráč pak přidal i druhý gól. Střelou od modré pak skóroval také Grzegorz Radzienciak a povedený úsek utkání zakončil Miloš Roman, který po krásné kombinaci poslal puk do sítě. V první třetině se prosadil také Kryštof Stuchlík.

Do prostřední dvacetiminutovky však vstoupili lépe hráči Linzu. Po nenápadné akci prostřelil Prokopa Michal Jurka. Odpověď Ocelářů na sebe nenechala dlouho čekat. Střelou z blízkosti přidal šestý gól Miloš Roman.

Ve třetí třetině pak navyšoval už na 7:1 Grzegorz Radzienciak a jako poslední dostal puk do branky Kamil Klocek. Nejlepším hráčem na třinecké straně byl tentokrát zvolen útočník Jan Hladonik.

EHC Black Wings Linz x HC Oceláři Třinec - 1:8

Branky a nahrávky:18. Jurka – 8. Bárci (Hladonik), 8. Bárci, 9. Radzienciak, 9. Roman (Mach, Stuchlík), 12. Stuchlík (Roman, Mach), 21. Roman (Stuchlík), 35. Radzienciak (Molin), 39. Klocek (Roman)

V neděli se utkali Oceláři nejdříve s pořádajícím týmem z Jindřichova Hradce. I v tomto zápase to byli třinečtí mladíci, kteří otevřeli gólový účet. Z trestného střílení se prosadil kapitán Třince Radim Bárci. Z vedení se však Oceláři dlouho neradovali, ještě v téže minutě vyrovnal Michal Bláha.

Ve druhé třetině se do vedení dostali hráči Jindřichova Hradce, v přesilové hře překonal Ovčařího Jiří Kubeš. Ale třinečtí mladíci dokázali rychle odpovědět. Na 2:2 srovnával Daniel Plitko.

V poslední dvacetiminutovce už se dokázali prosadit pouze mladíci s dráčkem na prsou. Do vedení poslal svůj tým přesnou střelou pod břevno Radim Bárci. A byl to opět Radim Bárci, který vymetl horní růžek branky Vajgaru a poslal svůj tým do dvoubrankového trháku. Ke konci utkání hráli Oceláři pětiminutovou přesilovou hru a dokázali se prosadit hned třikrát. Po přihrávce Stuchlíka poslal puk do sítě Miloš Roman, o třicet sekund poslal puk do prázdné branky Jan Hladonik a těsně před vypršením trestu Homolky překonal Tourka Miloš Roman. Nejlepším hráčem Ocelářů byl tentokrát zvolen autor hattricku, Radim Bárci.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec x HC Oceláři Třinec - 2:7

Branky a nahrávky:7. Bláha (Filip), 20. Kubeš (Šergl, Kohút) – 7. Bárci (TS), 21. Plitko (Najsar), 33. Bárci, 35. Bárci (Papaj), 41. Roman (Stuchlík), 41. Hladoník (Papaj), 43. Roman (Mach)

Posledním soupeřem Třince na Memoriálu Jana Marka byli hokejisté Kladna. A až v tomto utkání inkasovali Oceláři jako první. Po nenápadné akci poslal Rytíře do vedení Martin Slabý. Ale i tentokrát dokázali Třinečtí rychle odpovědět. Po samostatné akci vyrovnával Miloš Roman. Druhý gól pak přidali hráči Třince ve vlastním oslabení. Po rychlé akci poslal puk do branky Jan Hladonik.

Do dvoubrankového vedení pak třinečtí mladíci odskočili zásluhou Radima Bárciho. Na 4:1 zvyšoval po přihrávce Molina Dan Przybyla. Hosté se pak snížení dočkali v přesilové hře, po kombinaci se Slabým poslal puk za záda Prokopa Lukáš Matys.

Do poslední dvacetiminutovky Oceláři doslova vlétli a během krátké doby vedli už o tři branky. To když puk mezi betony Kodata procpal Miloš Roman. Uběhly dvě minuty a třinečtí dorostenci se radovali znovu, tentokrát po přesné trefě Reného Najsara. V přesilové hře pak přidal sedmý gól Kryštof Stuchlík. Oceláři pak udeřili ještě dvakrát během jedné minuty a obě branky měly stejného střelce, třineckého kapitána Radima Bárciho. Za nejlepšího hráče Třince byl v tomto utkání označen Dan Przybyla.

HC Oceláři Třinec x Rytíři Kladno - 9:2

Branky a nahrávky: 8. Roman, 9. Hladoník (Bárci), 19. Bárci, 27. Przybyla (Molin), 31. Roman (Kaukič, Stuchlík), 33. Najsar (Plitko, Przybyla), 35. Stuchlík (Roman, Papaj), 43. Bárci (Hladoník), 43. Bárci (Hladoník) – 7. Slabý (Köver, Nagy), 28. Matys (Slabý)