Mladší dorostenci odlétli na nejprestižnější mládežnický turnaj do USA!

30.10.2012 · Luboš Olszar
V pondělí 29. října odletěl výběr hráčů mladšího dorostu do Chicaga, kde odehrají Bauer Invite Hockey Cup. V turnaji vystoupí pod názvem týmu Moravia Steel U16, jenž bude tvořit jedenáctka třineckých mladíků společně s jedenácti hráči Kladna.

O turnaji jsme diskutovali s trenérem Alešem Machem, který odletěl spolu s mužstvem a také třinecký ostrostřelec, Jan Poruba, nám sdělil své pocity před touto velkolepou událostí.

Hráči Jan Hlaváč, Jan Bartko, Marian Adámek, Michal Roman, David Janiczek, David Kofroň, Jan Poruba, Robin Švaňa, Lukáš Kaukič, Denis Škorpík a Jakub Zogata budou spolu s trenérem Alešem Machem a marketingovým pracovníkem Peterem Harvanem reprezentovat třinecký klub a společně se stejným počtem hráčů Kladna včetně trenérů Davida Čermáka a Martina Vejvody reprezentovat naši zemi na mezinárodním turnaji v USA.

„Ještě nevíme, kdo bude plnit funkci hlavního trenéra mužstva po dobu turnaje. Sám jsem zvědav, jestli si to nějak rozdělíme nebo budeme v průběhu zápasu vyřvávat na led oba,“ vtipkoval během rozhovoru Aleš Mach.

Bauer Invite Hockey Cup startuje v pátek v 15:30 středoevropského času, což znamená, 7:30 v časovém pásmu Chicaga. Hráči budou mít necelé čtyři dny na aklimatizaci a velmi málo času ke tréninku a k celkové souhře mužstva. „Jelikož budeme mít před turnajem málo času, tak nejspíše aplikujeme již sehrané formace z ligy a během turnaje vytvoříme případné změny v sestavě,“ avizoval Aleš Mach.

Hráči budou ubytovaní ve tříhvězdičkovém hotelu Hyatt Deerfield, který obsahuje nejmodernější vybavení, včetně bazénu a posilovny. Jan Poruba nám prozradil, na co se osobně nejvíce těší: „Těším se na přílet do Chicaga, na ten pocit být v Americe a na skutečnost, že poznám další kus světa. Škoda jen, že je výluka NHL. Rád bych se zašel podívat na nějaký zápas, ale budu rád i za zhlédnutí juniorské ligy, která je v Americe taky hodně sledovaná.

Již v základní skupině narazí jediné české mužstvo turnaje kupříkladu na Pittsburgh nebo Detroit a je zcela jasné, že turnaj bude opravdu obtížný. „Nevíme, co máme od turnaje očekávat. Můžeme tam přijet jako outsideři nebo bojovat o první příčky. Na jaké úrovni bude hokej našich soupeřů, zjistíme až na ledě, čili nemáme dopředu stanovený náš cíl. Rozhodně ale chceme každé utkání odehrát čestně a vložit do něj maximum našich sil,“ konstatoval trenér Aleš Mach.

Hrát turnaj na tak vysoké úrovni bude pro mnohé hráče životní zkušeností, co si tedy od toho slibují, nám za celé mužstvo sdělil Jan Poruba: „Myslím si, že turnaj nám dá hodně zkušeností. Navíc možná budeme nastupovat i proti o rok starším soupeřům, takže nás to bude stát hodně sil a žádný zápas nebude jednoduchý.“

Počínání našich kluků v USA během turnaje můžete sledovat na našem webu hcocelari.cz v Bleskovkách. Držme jim tedy společně pěsti a doufejme, že uhrají pěkné výsledky. Hodně štěstí hoši!