Mladší dorostenci nadělili Vsetínu osmičku!

30.09.2017 · Martina Sikorová
T Ř I N E C - Třinečtí mladíci se do zápasu proti Vsetínu vrhli po hlavě, první gól vstřelili již po osmi sekundách a po závěrečné siréně se radovali z vítězství 8:1.
6.kolo, sobota 30.9.2017
Vsetín
8:1
Třetiny: 3:0, 3:1, 2:0  Branky a nahrávky: 1. Králík (Jurzyca, Wardas), 9. Chovaniak (Králík, Wardas), 16. Králík (Wardas), 24. Wardas, 30. Lerchová (Hykl), 37. Kyselý, 46. Petrovský (Ramik), 48. Przybyla (Procházka) – 36. Houser (Kočí). Rozhodčí: Malík - Stonavský, Tomis. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 51:18. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 8:1.
Halouzka (48. Macura) – S. Cienciala, Kyselý, Wantulok, Chovaniak, Buják, F. Cienciala – Procházka, Králík, Raszka, Przybyla, Wardas, Jurzyca, Lerchová, Petrovský, Stročka, Hykl, Ramik
Málek (21. Geidl) – Velikovský, Houser, Kunst, Sviták, Sovjáková, Navrátil – Dědek, Babeliak, Pažitka, Kočí, Calaba, Ševčík, Zemánek, Vrána, Půček, Turek, Čajanová

Na první gól se v sobotním zápase příliš dlouho nečekalo. Časomíra stihla odkrojit pouhých osm sekund a třinečtí dorostenci se již radovali z prvního gólu. Napadající Jurzyca sebral puk v útočném pásmu, přiťukl jej na hůl Lukáše Králíka a útočník s osmičkou na dresu nezaváhal. Povzbuzeni rychlým gólem Oceláři pokračovali v útočné hře a záhy dostali k dispozici přesilovku, tu se jim ale využít nepodařilo.

A radovat se Třinec nemohl ani vzápětí. Ramik nahodil kotouč před odkrytou část klece pro Petrovského, třináctiletý útočník ale nezasáhl včas a druhý gól nepřidal. Spálená šance ale svěřence trenéra Raszky příliš dlouho mrzet nemusela. Jen o pár sekund později nabil Králík mezi kruhy Danielu Chovaniakovi a domácí obránce prudkou ranou rozvlnil síť za zády Málka.

Vzápětí byl velmi blízko gólu také Vsetín. Přečíslení dva na jednoho zakončoval Pažitka, kterému se ale usměrnit puk za záda Halouzky nepodařilo. V šestnácté minutě se skóre na kostce nad ledem měnilo potřetí. Wardas našel mezi kruhy připraveného Lukáše Králíka, který zamířil přesně a poslal svůj tým do třígólového vedení.

Před začátkem druhé části hosté vystřídali brankáře a mezi tři tyče se postavil Geidl. Druhý vsetínský gólman udržel čisté konto přesně tři minuty a šestačtyřicet sekund, pak jej z prostoru před brankou překonal Tommy Wardas a stanovil skóre na 4:0. Hosté mohli kontrovat jen o chvíli později, ze závaru v brankovišti se jim ale gól vytěžit nepovedlo. Nedáš? Dostaneš. V čase 29:45 si na přihrávku Hykla najela Laura Lerchová a s pomocí horní tyče poslala kotouč do sítě.

Stejná hráčka krátce nato faulovala a Vsetín trestal. Kočí poslal puk po modré Marku Houserovi a hostující obránce pořádnou ranou smazal nulu na straně Halouzky. Ze snížení se ale vsetínští dorostenci dlouho neradovali. V čase 36:57 se z hranice levého kruhu prosadil Denis Kyselý, jenž zaznamenal svůj první gól za Oceláře a proto také puk okamžitě zmizel z ledu.

I do závěrečné třetiny vstoupili Oceláři aktivně a zatápěli hostující obraně. Vsetínští trenéři reagovali vzetím oddechového času, ten ale jejich svěřencům příliš nepomohl a záhy inkasovali posedmé. Ramik přiťukl puk na hůl Serváci Petrovskému a tentokrát už třináctiletý útočník nezaváhal. O dvě minuty později už kostka ukazovala skóre 8:1.

Důrazný Procházka dokázal u pravé tyče prostrčit puk na Petra Przybylu, který zakončil do odkryté části klece. Následně došlo k další premiéře. Třinečtí trenéři po osmém gólu stáhli Halouzku a do branky poslali třináctiletého Marka Macuru, brankáře osmé třídy. Nováček v brance Ocelářů si připsal pět úspěšných zásahů, ten poslední v závěrečných sekundách, kdy zastavil hostující závar a zápas mezi Třincem a Vsetínem za stavu 8:1 skončil.