Mladší dorost vybojoval na turnaji v Praze zlaté medaile!

03.01.2015 · Martina Sikorová
Ještě v roce 2014 zavítali mladší dorostenci do Prahy, kde se zúčastnili turnaje "O pohár Jana Gusty Havla". Ani v jednom ze čtyř utkání neokusili Oceláři hořkost porážky a do Slezska se tak vrátili se zlatými medailemi. Zároveň také ukázali, že cizí jim není ani fair play.

Turnaj "O pohár Jana Gusty Havla", jehož pořadatelem byla pražská Sparta, se konal v termínu od 29. do 30. prosince v Tipsport areně a Incheba aréně za účasti domácího klubu HC Sparta Praha, HC Slavia Praha, HC Kometa Brno, HC Oceláři Třinec a HC Slovan Bratislava.

Výsledky Ocelářů na turnaji

HC Oceláři Třinec x HC Slovan Bratislava 9:1

Branky Třince: Doplníme později.

Na úvod pražského turnaje se třinečtí mladíci utkali s bratislavským Slovanem, který jasně přehráli a po devíti gólové nadílce si připsali první výhru.

HC Kometa Brno x HC Oceláři Třinec 2:5

Branky Třince: 3 x Hrehorčák, Roman, Kvasnica.

Jen o pár hodin později už vyjížděli Oceláři na ledovou plochu znovu, tentokrát k souboji s Kometou. Také tento zápas zvládli a do turnajové tabulky tak získali další tři body. Hattrickem k této výhře přispěl Patrik Hrehorčák.

HC Slavia Praha x HC Oceláři Třinec 0:4

Branky Třince: 3 x Hrehorčák, Przybyla.

Úterní program pak hráči s dráčkem na prsou zahájili duelem se Slavií, které nepovolili ani jeden gól. Na opačné straně kluziště naopak padly branky čtyři. Hattrickem se opět blýskl Patrik Hrehorčák.

HC Oceláři Třinec x HC Sparta Praha 8:2

Branky Třince: 5 x Hrehorčák, Hladonik, Papaj, Przybyla.

Posledním soupeřem Ocelářů byl pořadatelský tým, tedy Sparta. Právě v tomto zápase se ukázalo, že pro hráče Třince není fair play jen prázdným pojmem. Za stavu 0:0 přiznal gólman Radek Ochman gól soupeře, který rozhodčí neviděli. Ale také tento duel nakonec skončil vysokou výhrou Ocelářů, pod kterou se pěti brankami podepsal Patrik Hrehorčák.

Kromě zlatých medailí a poháru si třinečtí mladíci odvezli také hned několik individuálních cen.

Nejproduktivnější hráč: Patrik Hrehorčák (TRI)

Nejlepší brankář: Radek Ochman (TRI)

Nejužitečnější hráč: Miloš Roman (TRI)

Cena fair play: Radek Ochman (TRI)

Sestava Ocelářů:

Radek Ochman, Oskar Prokop - Jakub Michálek, Jakub Adámek, Timotej Marguš, Filip Krzak, Filip Rufer, David Horák - Patrik Hrehorčák, Miloš Roman, Michal Kvasnica, Michal Papaj, Dan Przybyla, René Najsar, Jan Hladonik, Adam Raška, Filip Indrst, Jiří Plandor, Ivan Korčák, Ondřej Tománek.

Hodnocení trenéra Vlastimila Wojnara

"Z mého pohledu jsme odehráli 3 velmi kvalitní utkání, když nepočítám zápas se Slovanem Bratislava. Ve zbývajících třech zápasech jsme předvedli výkon, jaký si od nás představuji. Samozřejmě to bylo podpořeno oběma brankáři, jak Oskar Prokop, tak Radek Ochman zachytali výborně a od toho se pak v téhle kategorii hra také odvíjí. Velikými tahouny byli Patrik Hrehorčák a Miloš Roman, kteří strhli v důležitých okamžicích zápasu naše mužstvo. Ale přidali se i další hráči a výsledek byl takový, že jsme v Praze zanechali výborný dojem."