Mistři znovu nazuli brusle a vyjeli na led

05.08.2019 · Martin Stebel
Léto je stále v plném proudu, ale prázdninové kratochvíle a sladké nicnedělání jsou definitivně pryč. Extraligoví mistři oficiálně zahájili ostré tréninkové jednotky na ledě. V pondělí dopoledne se hlavnímu trenérovi Václavu Varaďovi ve WERK ARENĚ hlásili tři gólmani, devět obránců a patnáct útočníků.

Žádný klidový režim, žádné leháro, ale poctivý fyzický zápřah. Trenérský štáb extraligové šampióny při premiérové tréninkové hodince rozhodně nešetřil, mistři dostali pořádně do těla: "Pauza byla dlouhá, ale kluci to potřebovali. Mistrovská sezona totiž byla opravdu velmi náročná. Věřím tomu, že všichni přišli do kabiny a na led pozitivně naladěni, abychom se pořádně pustili do práce a šli si za svým cílem. Kádr ještě není kompletní, stále sledujeme trh a budeme také bedlivě pozorovat formu našich hráčů během srpnových přípravných zápasů. Pro kvalitního hráče se vždy dá vytvořit místo," vysvětlil Václav Varaďa.

Úspěšný trenér poté pokračoval na téma aktuálního kádru: "Momentálně máme pět kompletních pětek, se kterými chceme hrát v přípravném období. V týmu je sedm či osm hráčů, kteří byli v mém kádru juniorů z mistrovské sezony. Vývoj přichází asi ve správné době, hráči od sebe očekávají lepší výkony a chtějí si logicky vydobýt lepší pozici a získat vyšší ice-time."

Minulý ročník Oceláři ukončili bez Lukáše Krajíčka, který až do svého zranění vykonával funkci kapitána. Třinecký lodivod přiblížil, jaká je aktuální situace okolo jeho zdravotního stavu: "Lukáš je po lednovém otřesu mozku, kvůli kterému zmeškal zbytek uplynulé sezony, zcela zdráv, nicméně na prvním tréninku chyběl z důvodu nemoci. Dnes ale "Krajíc" dorazil na týmový sraz dobře naladěný. Věřím, že se brzy objeví na ledě a naskočí do sestavy."

Účast Ocelářů na úvodním tréninku

Brankáři: Patrik Bartošák, Petr Kváča, Štěpán Švehlák.

Obránci: Marian Adámek, Milan Doudera, Guntis Galvinš, Martin Gernát, Filip Haman, Tomáš Kundrátek, Jakub Matyáš, David Musil, Vladimír Roth.

Útočníci: Martin Adamský, Vladimír Dravecký, Jan Hladonik, Patrik Hrehorčák, Erik Hrňa, Aron Chmielewski, David Kofroň, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Michal Kvasnica, Tomáš Marcinko, Štěpán Novotný, Jiří Polanský, Martin Růžička, Petr Vrána.

Přípravná utkání před Tipsport extraligou 2019/20

Kompletní fotogalerii úvodního tréninku najdete ZDE

HC Motor České Budějovice