Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Loučení hvězd
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Miloš Roman: Zasloužený bod. Škoda, že jsme neurvali dva

04.09.2022 · Adam Sušovský, Martina Sikorová
Nádech euforie střídá i trocha toho zklamání. Třinečtí Oceláři ve Švédsku zvrátili zdánlivě ztracený zápas, ze Skelleftey vezou domů po prohře 2:3 vydřený bod. Také autor vyrovnávací branky ze závěrečné hry bez brankáře Miloš Roman ale lituje, že nejsou dva. Šance zápas vyhrát byly...

Už už to vypadalo, že se Oceláři z náročné cesty až k polárnímu kruhu budou vrácet s prázdnou. 

Ve třetí třetině inkasovali na ledě AIK Skelleftea dvě slepené branky, dostali soupeře na koně, prohrávali 0:2. Jenže po dramatické koncovce mohli naopak sami litovat, že utkání smolně nedotáhli k vítězství. 

Přesto Třinec veze domů důležitý býd, v tabulce skupiny drží po úvodním víkendu postupové místo. Do prodloužení totiž zápas v závěrečném brutálním tlaku při hře bez brankáře nasměroval dorážkou Miloš Roman: "Odehráli jsme tady kvalitní zápas, vypracovali jsme si šance, odbojovali jsme tři třetiny a zaslouženě urvali bod. I když škoda, že jsme nakonec nepřidali i druhý. Nicméně to, jakým způsobem jsme se v poslední třetině dokázali vrátit zpátky do zápasu ze stavu 0:2, to je super," prohlásil po utkání slovenský útočník, který v nové sezoně zaujal místo na křídle elitní Vránovy formace. 

O vyrovnání se Roman postaral v čase 59:05, kotouč se k němu odrazil před brankoviště a brankář švédského celku na dorážku nedokázal zareagovat, velká euforie! "Byli jsme na ledě v šesti, tak jsem se postavil před branku. Sváča nahazoval kotouč na Voženílka, ten ho tečoval. A možná i proto všichni na ledě koukali na opačnou stranu, já si ale ten puk před brankářem našel a poslal ho do branky," popisoval Roman akci, díky které Oceláři ve Švédsku dostali šanci zabojovat v prodloužení o vítězství. 

To bylo skutečně blízko, kapitán Vrána ale v nastavení samostatný únik neproměnil. A tak se, prakticky z protiakce, radoval soupeř. "Takové prodloužení hrané tři na tři jsou, stačí malé chyby a jsou z toho šance. Vytvoří si je v prodloužení každý tým, v podstatě jde jen o to, kdo je využije dřív. Škoda, že to tam nepadlo nám, mohli bychom jet domů ještě s bodem navíc," řekl Roman.