Miloš Roman: Bez gólu vyhrát nemůžeme. Olympiáda? Je to krásný pocit

30.01.2022 · Šárka Kolková
Třinecký kádr přivítal doma Plzeň. Vyrovnaná bitva skončila výhrou Indiánů díky jedné jediné přesné trefě z přesilovky, kterou vstřelil Gustav Thorell. Oceláři sice vyrovnali, ale puk skončil za Pavlátem až pár setin po zaznění závěrečné sirény, proto gól nebyl uznán. Pojďme se podívat na utkání pohledem Miloše Romana, který za pár dní bude se slovenskou reprezentací bojovat o medaili z olympijských her.

Miloši, jak vypadal zápas z tvého pohledu?

Z obou stran to bylo ubojované. Měli jsme šance, ale neproměnili jsme je. Bohužel, bez gólu vyhrát nemůžeme. Vytvořené příležitosti musíme proměňovat, být aktivní a být produktivnější.

Nevyšly vám ani přesilové hry. Proč vám to dnes nešlo?

Přesilovky máme dobré, něco na tom bude. Musíme jít víc před branku, netlačili jsme se tam. Bez dobré střely to do brankoviště nespadne.

Chyběl vám na přesilovce Erik Hrňa, který kvůli zranění do zápasu nezasáhl?

Určitě ano. Erik to tam dával ze všech stran. Má výbornou střelu. Musíme ho ale nahradit, nemůžeme se spoléhat jen na to, že Erik v přesilovce gólmana prostřelí.

Věřil jsi, že vstřelený gól z vaší strany do poslední chvíle platí?

Doufal jsem, bohužel to padlo pár setin po skončení třetí třetiny. Tak to je a to nezměníme. Musíme hrát celých šedesát minut. Nemůžeme doufat, že to v poslední minutě dáme.

Spolu s Martinem Marinčinem a Markem Daněm se od týmu na pár týdnů odpojíte, odjíždíte se Slovenskem na olympiádu do Pekingu. Co vás v nejbližších dnech čeká?

S hráči se sejdeme v Bratislavě a budeme společně pracovat.

Jak se těšíš na zimní hry a máš v hlavě, že za pár dní budeš hrát pod pěti kruhy?

Snažil jsem se hlavně soustředit na všechny zápasy, které jsem musel odehrát za Třinec. Teď už ale ano a jsem za nominaci moc rád. Nevěděl jsem, co očekávat, ale jsem rád, že to přišlo a těším se.

Co bys se slovenským týmem chtěl dokázat?

Máme hodně mladých hráčů. Myslím si, že budeme hrát atraktivní a útočný hokej. Ukázali jsme s týmem, že když budeme hrát týmově, můžeme kohokoliv porazit.

Bude pro tebe náročné se z české extraligy přesunout na nejvyšší úroveň?

Myslím si, že každý jde do toho s tím, že musí ze sebe odevzdat všechno. Samozřejmě je možné, že tempo bude trochu jiné, protože ve skupině hrajeme se Švédskem, Lotyšskem a Finskem, ale musíme se hlavou připravit na všechna utkání.

Když jsi nastupoval pod Javorovým jako malý, napadlo by tě, že to dotáhneš až na olympiádu?

Když jsem byl malý, sledoval jsem s rodinou vše z televize. Je to krásný pocit. Rodině moc děkuji, protože bez nich bych tady nebyl. Moc si vážím všeho, co pro mě udělali.

HC Motor České Budějovice