Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Milan Doudera: Moje góly potěší, ale radost mi dělají týmové body

21.02.2020 · Martin Stebel
Na kvalitním ofenzivním představení Ocelářů v Karlových Varech měl poloviční podíl, v lázeňské destinaci se připomenul hned dvěma góly a jednou asistencí. Obránce MILAN DOUDERA potvrdil, že aktuálně prožívá úspěšné období a díky pátečním třem bodům se v historických tabulkách přehoupl přes hranici sta bodů v ocelářském extraligovém dresu (30+72).

Základ k dnešním triumfu jste položili už v úvodu, kdy se vám podařilo brzy skórovat...

Rychlý gól byl důležitý v tom, že to z nás spadlo. Věděli jsme, že potřebujeme konečně vyhrát, protože poslední zápasy se nám výsledkově nevydařily a navíc Vary se na nás v tabulce dotahovaly. Tušili jsme, že v tomto utkání půjde o hodně.

Hned polovina vašich gólů dnes padla v početních výhodách. To byla velká zbraň...

Je dobře, že jsme si pomohli v přesilovkách, zápas se nám povedlo celkem v klidu dohrát. Zvládli jsme výborně už první třetinu. Vždy je výhoda, když vedete alespoň o dvě branky, máte pak na hokejkách víc klidu. Ve druhé části jsme mohli odskočit na větší rozdíl, domácí se na chvilku vrátili do hry. Naštěstí jsme ale dvakrát udeřili v přesilovkách.

V neděli trefa do sítě Vítkovic, dnes dva zásahy Energetikům. Z osobního hlediska parádní fazóna...

V první řadě mě těší výhra, tu jsme si všichni moc přáli, moje góly jsou pak vždy něco navíc. Moc jich nedávám, i když v poslední době mi tam něco spadlo (usmívá se). Největší radost mi ale nedělají mé góly, podstatné jsou vždy body mužstva.

Po dnešním kole jsi po Sekerášovi, Rothovi, Hrabalovi a Zíbovi pátým obráncem Ocelářů, který v rámci extraligy získal víc než sto kanadských bodů. To se hezky poslouchá, že?

Jsem za to rád. V Třinci působím šestou sezonu, strávil jsem tam kus života. Třinci vděčím za mnohé, protože tento klub mě nastartoval do vrcholového hokeje. Chci poděkovat panu Markovi a trenéru Kalousovi, kteří mi tehdy dali šanci. Mám radost, že v Třinci mohu už tak dlouho působit, protože Oceláři jsou TOP organizací, kde se hráči mohou často střídat. Vnímám to jako opravdovou poctu, že jsem vydržel tak dlouho. Když mám navíc nějaké kanadské body, je to vždy plus. Hlavní ale je, že tímto způsobem pomáhám našemu týmu.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha