Milan Doudera před Hradcem: Může to být zápas s nádechem play off

25.02.2021 · Martin Stebel
Už pouze pět zápasů schází do konce základní části Tipsport extraligy a Oceláři reálně pomýšlejí na zisk Prezidentské trofeje. Důležitý krok mohou učinit v pátek, kdy se představí na ledě hradeckého Mountfieldu (od 17:00). "Věřím, že nějaké body odvezeme," říká člen první obranné dvojice MILAN DOUDERA.

Úterní dohrávku ve Zlíně Oceláři zvládli, i když domácí Berani v některých momentech favorita docela kousali: "Konečné skóre sice bylo velmi těsné, ale opticky jsme byli lepší celý zápas. Troufám si říct, že jsme měli hru plně pod kontrolou. Od třetího gólu Jacka jsme získali trochu lepší pozici a závěr si pohlídali. Důležité tři body, ve Zlíně to je pokaždé náročné a znovu to platilo."

Vedoucí tým tabulky čeká v pátek Hradec. Ve všech třech letošních zápasech slavili Slezané: "Mám pocit, že to už může být zápas s nádechem play off. S Hradcem většinou moc gólů nepadá, hraje se převážně poctivě zezadu. Mountfield bojuje o čtyřku, my zase chceme zůstat první. O motivaci obou týmů je tedy postaráno. Může to být řežba, ale jdeme do zápasu s maximální pokorou. Věřím, že nějaké body odvezeme."

Třineckým navíc hraje do karet poměrně nečekané klopýtnutí Sparty. Pražané totiž v předehrávce kola ve čtvrtek podlehli Litvínovu. Naděje na zisk Prezidentské trofeje tak vzrostly: "V kabině se o tom moc nebavíme, je to dosti choulostivé téma. Když už jsme ale takto blízko, bylo by skvělé, pokud by se nám povedlo základní část znovu vyhrát a jít do play off z nejvýhodnější pozice."

Předchozí duel v Hradci se kvůli technickým problémům nehrál. Rozhodčí zhruba po hodinovém čekání dospěli k verdiktu, že nerovnost v ledu ohrožuje bezpečnost hráčů, a zápas odložili: "Nic podobného jsem nikdy nezažil, bylo to dost kuriózní. Když se led nedařilo opravit, v duchu jsem si říkal, ať se to odloží, protože všichni už byli studení. Bylo super, že se povedlo domluvit zápas hned na druhý den u nás. Věřím, že v pátek bude hradecký led v pořádku, protože už nevidím další volný termín (usmívá se)."

Ocelář s číslem 52 nastupuje v obraně s Martinem Gernátem. Spolupráci s nejproduktivnějším bekem, jenž může pomýšlet na klubové maximum, si jednoznačně chválí: "Sedli jsme si, celou sezonu nám to klape. Gery má neuvěřitelný přehled, je doslova všude. Nikdy mu nevyprchá kondice. Je s ním radost hrát. Když se vyskytuje před brankou soupeře, držím se zpátky. Pokud si já občas udělám výlet do útoku, je to opačně. V dnešní době ale brání i útočí prakticky celá lajna. Vždy se doplníme."