Milan Doudera před Boleslaví: Chceme jim nedávnou prohru vrátit

22.01.2021 · Martin Stebel
Venkovní trip Ocelářů napíše v pátek druhé pokračování. Po náročné bitvě v Litvínově čeká tým zpod Javorového neméně zdatný rival z Mladé Boleslavi. "Výkony i psychika šly nahoru. Daří se nám střílet i nepříliš hezké, řekl bych až škaredé góly. Chceme sérii výher natáhnout," hlásí MILAN DOUDERA.

Třinečtí středeční duel v Litvínově zvládli za tři body, ovšem proti pořádně kousavému soupeři ze sebe museli vymáčknout maximum: "Možná to tak na první pohled nevypadalo, ale byl to extrémně náročný zápas. Znovu jsme inkasovali jako první, ale povedlo se průběh otočit na naší stranu. Litvínov nás pořádně potrápil, měl výborný pohyb, dostával se často k přečíslení. Tyhle tři body byly zlaté."

Na startu roku Oceláři prožívali výsledkové trápení, nyní je atmosféra v týmu daleko veselejší: "Po třech výhrách musí být nálada pochopitelně lepší, lépe se regeneruje, všechno vás víc baví. Když se naopak prohrává, člověk to občas bohužel nosí v hlavě. Výkony i psychika teď šly určitě nahoru. Daří se nám střílet i nepříliš hezké, řekl bych až škaredé góly. Nějaké teče, odrazy, nejsou to góly do zlaté helmy, ale účel to plní. Sérii výher chceme ještě natáhnout."

Před deseti dny v Mladé Boleslavi neuspěli. Tentokrát rozhodně chtějí kormidlo otočit na svou stranu: "Bolka hraje parádně, má hru tradičně založenou na skvělém bruslení, pro nás beky to je vždy složitější. Už minulý týden jsme se o tom přesvědčili. Musíme se jim vyrovnat pohybem a elánem. Rozhodně jim chceme nedávnou prohru vrátit."

Na herní vytížení si stěžovat nemůže. Spolu s Martinem Gernátem vytvořil stabilní a sehranou dvojici, průměrně tráví na ledě víc než dvacet minut na jedno utkání: "Těší mě důvěra, kterou mám. Na led chodím často, jsem v tempu, což mi naprosto vyhovuje. Snažím se trenérům důvěru splácet."

Obránce s číslem 52 má aktuálně v bilanci účasti na ledě 13 plusových bodů. To je spolu s Martinem Růžičkou a Petrem Vránou nejvyšší číslo z třineckého kádru: "Lhal bych, pokud bych tvrdil, že to jde úplně mimo mě. Statistiky sleduju, protože to je moje práce. Zhruba vím, na jakých číslech se pohybuju. Důležité ale je, že máme pozitivní statistiky týmově. To pak je jedno, jestli má plusové body ten nebo onen. Tým je vždy víc než jedinec. Tomu se musíme všichni podřídit."

HC Motor České Budějovice